APLIKÁCIE A HRY

Red Dead Redemption 2 má ponúknuť až 65-hodinový gameplay, tvrdí zakladateľ štúdia Rockstar Games

Pred niekoľkými týždňami sme všetkých herných nadšencov informovali o veľkosti jednej z najočakávanejších hier tohto roku – Red Dead Redemption 2. Tá ma na základe prvých informácií zaberať viac ako 105GB, no to nie je jediný parameter, z ktorého Vám doslova spadne sánka. Najnovšie čísla zverejnené samotným spoluzakladateľom herného štúdia Rockstar Games napovedajú, že hra Red Dead Redemption 2 bude jedným z najprepracovanejších a najnákladnejších herných titulov vôbec.

65-hodinový offline gameplay

Spoluzakladateľ herného štúdia Rockstar Games, Dan Houser, sa v diskusii pre stránku Vulture zveril s tým, že prejdenie pokračovania hry odohrávajúcej sa na divokom západe, zaberie bežnému hráčovi zhruba 65 hodín. Samozrejme, celkový čas strávený za offline časťou hry závisí od skúsenosti daného hráča. Tak či tak sa jedná o naozaj obrovský kus času a väčšina pravých gamerov to po predstavení opäť zapichne do svojho „brlohu“.

Red Dead Redemption 2 v číslach

Dĺžka samotného offline gameplayu nie je jediným úctyhodným číslom, s ktorým sa Dan Houser pochválil. Na základe jeho vyhlásení, sa celý príbeh odohráva až na 2 000 stranovom scenári, pričom obsahuje viac ako 300 000 animácií a 500 000 riadkov dialógov. Na vytvorení všetkých postáv bolo pritom zamestnaných viac ako 1 200 hercov, z ktorých sa až 700 spolupodielalo na dialógoch.

Kompromisy a veľké škrty

Samotný čas strávený za hraním offline fázy sa mal vyšplhať na hranicu cez 70 hodín, no Dan Houser sa zveril s tým, že niektoré časti hry boli jednoducho vymazané kvôli nízkej zaujímavosti, poprípade nedostatočnej kvalite. Podľa neho bolo naozaj ťažké vyberať, ktoré časti a úseky z hry môžu byť implementované, poprípade ktoré nie, keďže za samotným vývojom hry stojí niekoľko vývojárskych tímov, ktorí nad prácou strávili niekoľkokrát aj 100 hodín týždenne.

Jazda prériou s kamarátmi bude zrejme lepšia ako GTA V Online

Podľa dostupných informácií by sa mesiac po štarte samotnej hry mala spustiť aj multiplayerová verzia Red Dead Redemption Online. Tá by Vám mala možnosť brázdiť prérie divokého západu spoločne s Vami kamarátmi, pričom by mala ponúknuť minimálne toľko možností, ako GTA V Online. Podľa všetkého bude ale online hry Red Dead Redemption 2 ešte o niečo prepracovanejší ako jej „predchodca“.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
hry Red Dead Redemption 2 Rockstar Games
Close
Close