NovinkyRecenzieTIP REDAKCIEXiaomi

RECENZIA | Xiaomi Mi Speaker, reproduktor s cenovkou okolo 20€ s nadpriemernými výsledkami

Leto sa už skončilo, ale na druhej strane začína obdobie chát, „bytovíc“ či iných podarených akcií, na ktorých hudba nemôže chýbať. A práve preto sme si pre vás pripravili recenziu dostupné reproduktora od spoločnosti Xiaomi – Mi Bluetooth Speaker.

Mi Bluetooth Speaker – zabudnite na káble

Bluetooth je dlho doceňovaná technológia, a musím úprimne povedať doteraz som ju osobne nepoužíval a častokrát bral síce ako „povinnú“ výbavu každého zariadenia, ale bez možnosti jej využitia. Mýlil som sa, je to skutočne fajn technológia, ktorá odstraňuje otravné káble a pridáva flexibilitu zariadeniu, preto ak stále váhate o tom že kábel je základom tak už neváhajte.

Konštrukcia a dizajn – jednoduché, pevné, no proste paráda

Keď sme čakali na prvý výrobok od Xiaomi (smartfón Mi4) tak sme toho moc nečakali a o to bolo väčšie prekvapenie keď sme ho chytili do ruky, a preto sme od tohto reproduktora čakali skutočne veľa – nesklamali sme sa. V škatuľke sme našli širokopásmový reproduktor s výkonom 2 x 25W doplnení aj o basový reproduktor. Výrobca ďalej do zariadenia zakomponoval aj batériu 1200mAh, čo môže dnes pri pohľade na tisíce ampérov v smartfónoch znieť smiešne, ale v skutočnosti tomu tak nie je. Výdrž batérie totiž je krásnych 9 hodín, a verte, že 9 hodín stačí na každú „žúrku“.

Kov je fenomén a vedia to aj v Číne

Na prvý pohľad si určite všimnete kovové hrany tohto zariadenia, ktoré sú vizuálnou dominantou. Musíme to potvrdiť, pridávajú prvok luxusu ako aj kvality. Tlačítka však na konštrukcii moc nehľadajte, nájdete len jedno slúžiaci na zapínanie reproduktora. Na spodnej časti zariadenia zase nájdete gumové podložky, ktoré slúžia ako protišmykové, a verte, budete ich potrebovať. Totiž pri hlasitosti zvuku, ktorý dokážete dosiahnuť vďaka trojici reproduktorov vám v prípade ak ste fanúšik poriadneho „dramáču“ bude zariadenie mierne skákať na stole.

Zvuk? Notebookový reproduktor som vymenil za Mi Bluetooth Speaker

Prejdime teraz k tomu najdôležitejšiemu čím je jednoznačne zvuk. Na začiatok si povedzme aké rozmery má toto zariadenie – 154x62x25mm a 224gramov. Úprimne, čo by ste očakávali od tohto drobca? Ani my sme nečakali toho veľa, ale nakoniec za necelých 20 Eur sme dostali kvalitu, ktorá nás prekvapila.  Reproduktor bezproblémovo postačí na ozvučenie jednej väčšej izby a ani kvalitovo nie je výrazne skreslený zvuk a do toho keď začujete „hlboké“ basy, jedna báseň počúvať hudbu z týchto reproduktorov.

Zariadenie sme si zadovážili z e-shopu GearBest.com za zhruba 20€.

Tento nadpriemerný Xiaomi reproduktor nájdeš v ponuke e-shopu tu

Zdroj: vlastný

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Komentáre

Pridaj komentár

Close
Close