fbpx
RecenzieSpravodajstvo

RECENZIA: Vyskúšali sme prémiový Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 s výkonom až 60W. Stojí za to!

Do redakcie sa nám dostal Bluetooth reproduktor Tronsmart T6, ktorého výkon je až 60W. Prečítajte si našu recenziu, vrátane našich dojmov.

Do redakcie nám približne 2 týždne dozadu zavítal Bluetooth reproduktor od spoločnosti Tronsmart, konkrétne model T6 Max, ktorý vo svojej cenovej kvalita zaujme nadpriemernými špecifikáciami. Aký je však v skutočnosti? Tak to sa Vám pokúsime zodpovedať nižšie.

Tronsmart Element T6 Max 60W Bluetooth 5.0

Recenzia na Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 Max

Balenie

Balenie je veľmi elegantné, tvrdená škatuľa, ktorá v sebe schováva samotný reproduktor, nabíjací kábel a obal na prenášanie reproduktora. Predtým, ako sa dostaneme k samotnému reproduktoru, tak musíme pochváliť obal, ktorý je z vnútra potiahnutý jemnou látkou a z vonku mierne tvrdším polyestrom. Vďaka tomu ho môžete prenášať viac menej bez obáv, že by ste reproduktor mechanicky poškodili. Aby sme nezabudli, v balení nájdete ešte viacero návodov, ktoré však pravdepodobne nikdy neotvoríte.

Recenzia na Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 Max balenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Konštrukcia, dizajn a prvky ovládania

Výrobcu tu musíme jednoznačne pochváliť. Reproduktor pôsobí prémiovým dojmom. Vzhľadovo, ako môžete nižšie vidieť, tak je valcovitého tvaru.

Začnime však zo spodnej časti, ktorá je vyhotovená z matného plastu a gumy, vďaka ktorej reproduktor pevne drží na svojom mieste. V rámci plastovej časti nájdeme ešte otvor pre nabíjací port, vrátane tlačidla zapínania reproduktora a výstupov v podobe 3,5 jacka a DC konektora pre nabíjanie. Tento otvor je možné zatvoriť pomocou gumeného „štupľa“, cez ktorý je možné zapínať a vypínať reproduktor.

Stredovú časť tvorí samotný 360-stupňový reproduktor, ktorý je pokrytý látkovou textúrou (pod ktorou je kov) a vo vrchnej časti kovom, na ktorom môžete vidieť logo spoločnosti.

Recenzia na Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 Max (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Vo vrchnej časti nájdeme dotykové ovládanie, ktoré je podsvietené. Vďaka tomu môžete reproduktor ovládať aj v tme. V rámci prvkov  ovládania nájdeme tlačidlá na ovládanie hlasitosti, posúvania pesničiek (dlhšie podržanie ovládania hlasitosti), tlačidla pausa/prehrávanie, pripojenia cez NFC, Bluetooth a hlasového asistenta, resp. hands-free.

Tronsmart T6 Max_recenzia_tlacidla ovladania
Zdroj: Vosveteit.sk

Hlasový asistent si bohužiaľ nerozumie so Slovenčinou, a to aj napriek tomu, že nám odpovedal po Slovensky, že nám nerozumie. Inými slovami, ak ho budete chcieť využívať, tak budete musieť hovoriť anglicky (prípadne iným podporovaným jazykom), minimálne kým Google Asistent/Siri/Cortana nebude podporovať plnohodnotne Slovenčinu.

Kvalita zvuku

Technológia SoundPulse vo svojej podstate je vylepšenou verziou technológie digitálneho spracovania zvuku, ktorá umožňuje sofistikovanejšie rozdelenie výkonu v reproduktore.

Väčšina reproduktorov môže v určitých zvukových rozsahoch zaznamenať určité poruchy zvuku, ako je napríklad jeho skreslenie. Technológia SoundPulse umožňuje reproduktorom Tronsmart eliminovať tento „tvrdý šum“ na minimum. V podstate, ak s reproduktorom nehráte „na plno“, tak s týmto problémom sa nemáte veľkú šancu stretnúť. Konečným výsledkom sú kvalitnejšie vokály a bohatšia kvalita zvuku. V prípade testovania pomocou aplikácie Sound Meter, sa nám podarilo namerať maximálnu hodnotu približne 85db, kedy nedochádzalo k skresleniu zvuku.

Len pre zaujímavosť, 85db môžete prirovnať k  hluku priemernej továrni, k hluku prechádzajúceho nákladného vlaku vo vzdialenosti 15 metrov či ku fréze. V prípade počúvania hudby pri tejto úrovni po dobu 8 hodín sa vystavujete teoretickému poškodeniu zvuku.

Sound Meter - kvalita zvuku tronsmart
Zdroj: Vosveteit.sk

Musíme zároveň pochváliť priestorový zvuk, ktorý tento reproduktor vie ponúknuť. Vďaka 360 stupňovému záberu nedochádza k jeho skresleniu, a to nech ste postavený k nemu z ľubovoľného uhla.

Bezdrôtové prepojenie, batéria a ostatné vlastnosti

Reproduktor je možné s externým zariadením prepojiť rôznymi spôsobmi. Tým najpoužívanejším je však Bluetooth, ktorý je dostupný v štandarde 5.0. Jedná sa tak o najnovší štandard tejto technológie, ktorý je spätne kompatibilný aj so staršími verziami. Výrobca udáva, že Bluetooth v uzatvorených priestoroch má dosah približne 10 metrov. Nám v rámci testovania fungoval prenos bez straty kvality približne na rovnakej úrovni (pozn. redakcie: v členitom priestore).

Tronsmart T6 Max_recenzia_Bluetooth
Zdroj: Vosveteit.sk

Výrobca ďalej udáva výdrž batérie do 20 hodín. Nuž, 20 hodín to v skutočnosti nie je, ale na druhej strane nie je to výrazne menej. Približne na úrovni 50%-65% hlasitosti zvuku sme dokázali s reproduktorom pracovať približne 17 hodín. Celková kapacita batérie je 12 000mAh. Doba nabíjania je približne 5 hodín.

Spomedzi ďalších vlastností reproduktora určite treba spomenúť odolnosť voči ošpliechaniu vodou, prípadne pred slabým dažďom. Reproduktor totiž disponuje certifikáciou IPX5. Inými slovami, reproduktor je vhodný na používanie aj v mierne vlhkom prostredí, či pri bazéne.

Záver

Reproduktor stojí približne 90€ a za túto cenu sa jedna o skutočne zaujímavé zariadenie. Jeho využitie nie je predurčené len na klasické prehrávanie hudby, ale je aj skvelým doplnkom do domácnosti, napríklad ku televízii či k počítaču. Okrem toho, dizajnovo pôsobí veľmi príjemne.

Tronsmart Element T6 Max 60W Bluetooth 5.0

Za zapožičanie reproduktoru by sme chceli poďakovať e-shopu Geekbuiyng.com, ktorý ho ponúka s doručením už do 7 dní z európskeho skladu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close