fbpx
RecenzieSpravodajstvo

RECENZIA: Vyskúšali sme herné slúchadlá Tronsmart Glary, ktoré sú to, čo Xiaomi medzi smartfónmi – skvelý pomer kvality a ceny

Od slúchadiel, ktoré stoja menej ako 25€ som veľa nečakal. Avšak Tronsmart ma presvedčil, že aj za málo peňazí môžeme dostať veľa muziky, a to doslova

Približne 2 týždne dozadu nám do redakcie zavítali herné slúchadlá od spoločnosti Tronsmart, konkrétne model Glary, ktorý sa chváli prívlastkom „herné“. Aké sú? Hneď v úvode prezradíme, že z pohľadu cena : výkon vo svojej cenovej kategórii patria medzi špičku.

Balenie

Balenie slúchadiel je vcelku jednoduché – relatívne mäkká škatuľa, v ktorej sú zabalené samotné slúchadlá. Priznám sa, že mi prišla vcelku obúchaná a preto som mal obavy, či náhodou nebudú poškodené. Našťastie neboli. Slúchadla boli v škatuli vložené ešte do dodatočného obalu, ktorý chránil slúchadlá pred prípadnými údermi, našťastie.

Tronsmart Glary
Zdroj: Vosveteit.sk

Konštrukcia a materiály – kovový rám a veľa plastu, hoci to tak nevyzerá

Hneď po vybalení ma prekvapilo, že sú vcelku ľahkými, ale na druhej strane pevnými. Z pohľadu materiálu slúchadlá spája pružný kov, ktorý sa vie dobre prispôsobiť hlave. Okrem iného sa dostatočne flexibilne prispôsobuje aj stredová časť, pričom ju po pár minútach je človek prestane aj registrovať. Zároveň však treba povedať, že ostatné časti sú plastovými a slúchadlá bez aktívneho podsvietenia nevyzerajú tak „cool“. Ďalej treba dodať, že hrubý kábel sa javí vcelku pevným a hlavne odolným vrátane plastového ovládača. Samotné slúchadlá ako celok však pôsobia dobrým dojmom, pričom cenovo by som ich zaradil určite do vyššej kategórie, ako sa predávajú. 

Aby sme nezabudli, tak slúchadlá sa pripájajú k zariadeniu prostredníctvom USB výstupu. V praxi to znamená, že sa nemusíte trápiť s nastavovaním audio ovládačov. Slúchadlá stačí pripojiť k ľubovoľnému zariadeniu, a hneď ich môžete používať. 

Tronsmart Glary_recenzia_ovladanie hlasitosti
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň treba povedať, že ovládač, ktorý sa nachádza na kábli umožňuje zapnutie, resp. vypnutie mikrofónu, možnosť zapnutia a vypnutie podsvietenia slúchadiel a ovládanie hlasitosti. Zároveň treba povedať, že pôsobí veľmi pevno a ani po niekoľkých „oderoch“ sa plasty nezačali štiepiť, resp. neboli obúchané a ani nijak poškodené. Aby sme nezabudli, tak ovládanie ponúka aj tlačidlo equalizéra, pomocou ktorého môžete prepínať medzi rúznými žánrami nastavenú zvuku.

Zvuk slúchadiel a mikrofón 

Zvuk slúchadiel pokladám za veľmi dobrý obzvlášť pri hraní hier, kedy je počuť „kroky na míle ďaleko“ (Counter Strike hráči určite vedia, o čom hovorím), pričom vďaka 7.1-kanálovému priestorovému zvuku, je možné veľmi jednoducho identifikovať, odkiaľ prichádza zvuk. Tu by som vyzdvihol ešte penu okolo uší, a to aj napriek tomu,  že na prvý pohľad pôsobí vcelku „prázdno“. Priznám sa, že neviem aký materiál je použitý vo vnútri, či to je „bežná“ pena, alebo nejako špeciálne upravená, ale pri nasadení slúchadiel na hlavu, tak približne 2,5 centimetrová pena sa „scvrkne“ o 0,5 až 1 centimeter. Osobne si myslím, že práve toto zabezpečuje skvelé oddelenie „vonkajších zvukov“, ktoré neprenikajú do Vašich uší. Na druhej strane treba povedať, že časť zvukov, hlavne pri vyššej hlasitosti a pri hudbe,  sa dostáva „von“ a môže ho počuť aj Váš prísediaci. Vyzdvihol by som ešte aj zvuk pri počúvaní hudby, ktorého kvalita je  v tejto cenovej kategórii nadpriemernou, a to aj vďaka 50 mm meničom, ktoré umocňujú basy. 

Tronsmart Glary_recenzia_pena
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo by som však  slúchadlám vytkol (resp. pene a použitému materiálu, ktorý ju obaľuje), tak že hlavne pri vyšších teplotách sa pod nimi vcelku potia uši. Na druhej strane, asi pri väčšine toto typu slúchadiel sa tomuto problému nevyhnete. Čo sa týka samotného materiálu, tak to nie je koža, ale nejaká imitácia. 

Mikrofón slúchadiel vo všeobecnosti zvuk zaznamenáva hlasno a jasne a dokáže eliminovať šum na pozadí. Druhým dychom treba však dodať, že ak niekto bude vysávať vo Vašej blízkosti, tak s tým si už neporadí. Zároveň treba povedať, že mikrofón je vcelku citlivým (čo nie je každému po chuti), a tak je možné, že sa na konci dňa budete musieť pohrať s nastaveniami citlivosti. 

Tronsmart Glary_recenzia_pohlad z boku
Zdroj: Vosveteit.sk

Záver

Slúchadlá z môjho pohľadu sú veľmi solídnymi obzvlášť pri cene pod 25€. Zvuk je čistý a hlasný rovnako aj mikrofón, ktorý je však vcelku citlivým a bez úpravy nastavení citlivosti, môže byť počuť aj to, čo ste nechceli aby bolo počuté. Okrem iného aj počúvanie hudby je na vysokej úrovni vrátane zvuku z hier, ktorý je zreteľným a jasným (narážam hlavne na detaily zvuku, ktoré sú v rôznych hrách kľúčovými). Hoci sa slúchadlá nevyrovnajú slúchadlám ako Headset Razer Kraken, ale o to sa ani nepokúšajú. Za mňa je značka Tronsmart to, čo Xiaomi medzi smartfónmi – skvelý pomer kvality a ceny. Slúchadlá sme si zaobstarali z obchodu Geekbuying.com. Ak ste príležitostným hráčom hier, alebo si radi pozriete film v súkromí, či radi si vypočujete hudbu z počítača bez toho, aby ste nadmieru vyrušovali svoje okolie, tak po tom nebudete ľutovať.

Tronsmart Glary Gaming Headset 7.1 PS: s kupónom „GKBTS19“ môžete ušetriť pár €

Ak sa Vám recenzia páčila a chceli by ste nás podporiť, tak prostredníctvom odkazu vyššie pri kúpe slúchadiel nás podporíte malým podielom z ceny slúchadiel. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close