RecenzieSpravodajstvo

RECENZIA: Slúchadlá OneOdio Pro-50 s ergonomickým dizajnom a veľkými meničmi. Ako ich hodnotíme?

Štúdiové slúchadlá vhodné pre milovníkov hudby či začínajúcich DJov? Výrobca OneOdio dokazuje, že sa to dá aj s prijateľnou cenovkou.

Výrobcu OneOdio sme na našom portáli predstavili ešte začiatkom decembra minulého roka, kedy nám do redakcie zavítali prvé slúchadlá OneOdio A30 s aktívnym potláčaním okolitého šumu. Pre slovenský trh stále nie príliš známy výrobca sa však po naozaj dobrej skúsenosti s ich cenovo atraktívnym modelom v našej redakcii rozhodol dať nám k dispozícii ďalší zaujímavý model, ktorý by si mohol nájsť fanúšikov aj medzi vami, našimi čitateľmi. Keďže prvý redakčný test na slúchadlá od výrobcu OneOdio písal môj kolega Martin, aj ja musím, podobne ako on, vopred informovať, že s výrobcom som doposiaľ nemal žiadnu osobnú skúsenosť a moje očakávanie neboli vysoké. Po viac týždennom testovaní slúchadiel OneOdio Pro-50 s naozaj výnimočne ergonomickým dizajnom a skvelým príslušenstvom však musím uznať, že aj doposiaľ neznámy výrobca má čo ponúknuť a určite stojí minimálne za povšimnutie. 

Príjemné prekvapenie v balení

Podobne ako tomu bolo v recenzii slúchadiel OneOdio A30, aj slúchadlá OneOdio Pro-50 boli doručené so slušnou výbavou, respektíve zaujímavými doplnkami. Samotná krabica slúchadiel je na ich veľkosť pomerne malá, no za to v sebe ukrýva nielen slúchadlá, ale aj dvojicu káblov, stojan na slúchadlá, za čo si výrobca zaslúži obrovský palec hore, ako aj kvalitne vypracovaný „sáčok“ na slúchadlá, vhodný napríklad pri cestovaní. Zastavil by som sa pri spomínanej dvojici káblov, keďže tá je z celého príslušenstva, samozrejme po slúchadlách, najdôležitejšia. 

oneodio pro-50 2
Zdroj: vlastný

Ako môžete vidieť z fotografie, výrobca sa rozhodol kú slúchadlám pribaliť nie len klasický AUX kábel s pozlátenými koncami a zabudovaným mikrofónom, ale aj „DJskú“, respektíve štúdiovú verziu AUX káblu. V oboch prípadoch sú samozrejmosťou pozlátené koncovky. Červený kábel so 6,3 mm koncovkou je omnoho dlhší, čo vyplýva aj z jeho primárneho využitia, napríklad pri mixovaní hudby, pri pripojení s mixážnym pultom, či pri hocijakom štúdiovom využití pri spracovávaní a nahrávaní hudby. Osobne som však tento kábel využíval aj pri práci s počítačom, keďže omnoho dlhší kábel je výhodou najmä pri pripojení s klasickým desktopom umiestneným na zemi.

oneodio pro-50 5
Zdroj: vlastný

Zaujímavou funkciou je aj možnosť zdieľania hudby priamo slúchadlá, keďže slúchadlá disponujú dvomi vstupmi (aj 3,5 mm aj 6,3 mm). V prípade, že by ste mali k dispozícii dvoje slúchadlá a chceli by ste napríklad pozerať film so svojou polovičkou, poprípade počúvať hudbu, stačí do druhého jacku zapojiť druhé slúchadlá (je jedno aké stačí ak majú danú AUX koncovku) a audio budete počuť v oboch zariadeniach súčasne. 

50 mm meniče odvádzajú skvelú prácu

Keďže ide o klasické káblové slúchadlá určené najmä pre štúdiové použitie a audiofilov, výrobca sa rozhodol siahnuť po väčších meničoch, v tomto prípade s priemerom až 50 mm. V spojení s neodymovými magnetmi odvádzajú tieto meniče naozaj skvelú prácu, čo si povšimne určite každý milovník hudby. Naozaj pohlcujúce no zároveň vyvážené basy pri rôznych hlasitostiach dopĺňajú čisté výšky, pričom dobre pracujú aj pri hovorenom slove napríklad pri telefonáte pri prepojení so smartfónom. Samozrejme, priame porovnanie s niekoľko 100 eurovými slúchadlami nie je na mieste, no myslím si, že pre väčšinu používateľov je takáto kvalita audia viac než len postačujúca, keďže by príjemne prekvapila naozaj kohokoľvek. 

oneodio pro-50 1
Zdroj: OneOdio

Celodenné nosenie bez povšimnutia

Čo ma na slúchadlách OneOdio Pro-50 však prekvapilo zrejme najviac je ich ergonómia a pohodlnosť. Na prvý pohľad slúchadlá nepôsobia žiadnym drahým dojmom, no výrobca zjavne siahol po kvalitných materiáloch, ktoré pri prvom pohľade možno tak nepôsobia. Na mysli mám najmä samotné vankúšiky okolo uší, ktoré dostatočne mäkké, pohodlné a ako bonus, sú umiestnené okolo uší a nie na nich. Niekoľko hodinové nosenie je tak samozrejmosťou, pričom na ergonómii pridáva aj horná výstuha, taktiež potiahnutá imitáciou kože.

oneodio pro-50 3
Zdroj: vlastný

Pochopiteľne, životnosť takéhoto prevedenia nemôžem z niekoľko týždňového používania zhodnotiť, no častí z imitácie kože by som sa neobával. Jediným limitujúcim bodom z hľadiska životnosti by mohlo podľa mňa byť spojenie rotujúcej časti, na ktorej sú umiestnené slúchadlá s hornou výstuhou. Pri bežnom použití by to však nemal byť žiadny problém keďže aj toto spojenie je pomerne mohutné a malo by vydržať aj vysokú záťaž. 

Ruka v ruke s ergonomickým dizajnom ide aj odhlučnenie samotných slúchadiel, ktoré je v tomto prípade pasívne, čiže k dispozícii nie sú žiadne funkcie aktívneho odhlučnenia, či podobné „fíčurky“. V domácich a kancelárskych podmienkach je odhlučnenie pomocou kvalitných vankúšikov postačujúce, ak nepočúvate hudbu na plné „pecky“. V prípade cestovania v MHD si však myslím, že by mohlo dôjsť ku miernemu rušeniu ostatných, keďže bod medzi dostatočnou hlasitosťou kvôli okolitému hluku nebude zrovna optimálny. To však vychádza už z primárneho určenia, ktoré výrobca spomína, takže treba prihliadať aj na tento fakt. 

Cena a dostupnosť

Ako som už spomínal na začiatku, slúchadlá nám do redakcie zaslal priamo výrobca OneOdio, ktorý ich momentálne na svojich stránkach ponúka za naozaj príjemných 41,40 eur po uplatnení zľavového kupónu „Bestmore10%“.

Slúchadlá OneOdio Pro-50 v čiernom prevedení za 41,40 eur

Do pozornosti však dávame aj špeciálnu „Valentínsku“ zľavu 1+1 za 50% pôvodnej ceny, ktorá platí aj pri tomto modeli slúchadiel. V takom prípade vás dvojica slúchadiel OneOdio Pro-50 vyjde na slušných 68,99 eur. Valentínsku zľavu je však možné uplatniť aj na ďalšie vybrané modely od tohto výrobcu. 

Špeciálnu Valentínsku akciu výrobcu OneOdio nájdeš TU

Záver

Rukami mi v posledných rokoch prešli desiatky slúchadiel od najlacnejších bezdrôtových modelov, po niekoľko sto eurové štúdiové slúchadlá. OneOdio Pro-50 určite nemôžem považovať za profesionálne štúdiové slúchadlá, ktoré by mohli konkurovať násobne drahším konkurentom. So svojou cenovkou a spracovaním však určite môžu zaujať milovníkov dobrého audia, či ľudí pracujúcich z domu alebo kancelárie, ktorí chcú siahnuť po kvalitnom zariadení s vyváženým zvukom, ergonomickým dizajnom a zároveň nepotrebujú za slúchadlá vyvaliť polovicu výplaty. Slúchadlá OneOdio Pro-50 v takomto prípade určite vrelo odporúčam a verím, že by mohli zaujať aj náročnejších zákazníkov. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close