Recenzie

Užívateľská recenzia: GoClever Insignia 800WIN, tablet za skvelú cenu

Všetkých zdravím a prinášam recenziu na veľmi lacný tablet s Windows 8.1. Začnem asi tak že tablet som vybral podlá článku na Windowscentrum.sk kde bola uverejnená recenzia tohoto tabletu, ono v podstate som už dlhšie uvažoval o vyskúšaní tabletu so systémom Windows len ma odradzovali vysoké ceny značkových kusov, ale aj neznačkových výrobcov. Keďže na stránke Windowscentrum.sk bola uvedená akcia v obchode mall.sk ktorá činila polovicu bežnej ceny tak som sa rozhodol tablet kúpiť na skúšku aby som Windows na tablete skúsil.

GoClever Insignia 800WIN
GoClever Insignia 800WIN

Veľké očakávania som nemal skôr som čakal niečo na hranici použiteľnosti, stým že to potom podarujem za pár dní hlavne aby som skúsil Win 8 keďže sám mám ešte Win 7 na compe. Moje očakávania pramenili zo skúsenosti keďže som raz dávno kúpil neznačkový tablet inej značky so systémom Android za 80 euro a tam poriadne ani Wifi nešlo a aplikácie stále padali.

Tablet som objednával vo štvrtok a v piatok už bol na pošte tak som poň šiel s obavami použiteľnosti tabletu a výdrže baterky keďže sa v recenziách  spomína 3 hodinová bežná výdrž. Tablet som prevzal zaplatil 74.90 eura s dopravou ,cena samotného tabletu v akcii bola 69 euro a bežná cena bez akcie 119 euro. Sadol som si do kaviarničky oproti pošte a začal pri dobrej káve rozbaľovať. Čo ma prekvapilo bola pekná veľká krabica vidno že výrobca si dal na obale záležať. Po otvorení bol navrchu tablet prekrytý papierovým obalom a zabalený ešte v sáčku, vo vnútri krabice bola Micro USB nabíjačka s OTG káblom, puzdro s klávesnicou nie, tak pozor na to sú totižto dva druhy balení buď bez puzdra alebo s puzdrom. Ale to že v balení nebolo puzdro mi nevadilo mal som doma jedno s klávesnicou, síce nie s bluetooth ale klasika s káblom.

Po úplnom rozbalení tabletu ma prekvapila kvalita spracovania čakal som vŕzgajúcu hrkálku a ono nič. Skúšam opatrne zvýšiť silu stisku a zas nič, naozaj nič nevŕzga či nevydáva iné zvuky. Ako popravde kvalitne spracovanie som nečakal ale hlboko som sa mýlil.

Tablet som zapol a objednal si ešte kofolu, displej sa rozsvietil a do par sekúnd nabehol Windows, berte to zas tak že som odchovanec na starších Winoch, čiže čakal som štart 10 minút dddd. Tým som bol až zaskočený, ďalšia vec bola kvalita panela, čakal som zas vzhľadom k cene niečo čo bude na úrovni TN panelov aj keď je písané IPS ale displej je kvalitný verné  zobrazenie farieb pri náklonoch nedochádza k deformáciám. Tak som tablet uspal a plný ďalších očakávaní ponáhľal domov.

GoClever Insignia 800WIN - zadná strana
GoClever Insignia 800WIN – zadná strana
GoClever Insignia 800WIN
GoClever Insignia 800WIN

Doma som začal tablet aktualizovať s polovicou nabitej baterky od výroby tablet po aktualizácii celého Windowsu čo trvalo asi hodinu ešte stále ukazoval polku baterky čo bolo na neuverenie, veď podlá recenzii ma byt vydrž malá. Podotýkam po tablet som bol okolo pol deviatej ráno .Tak som sa sním začal hlbšie zoznamovať, medzitým nainštaloval 23 aktualizácii aplikácií a pomaly skúmal celý systém. Kým som sa spamätal bolo 14 hodín, keď tablet oznámil 10 percent baterky čiže od výrobného nabitia vydržal po zapnutí 5 hodín a to vrátanie všetkých aktualizácií. Dal som ho do nabíjačky a po dvoch hodinách už bol plne nabitý .

Už som na ňom 9 hodín od nabitia a ostáva štvrtina baterky od tejto chvíle neverím iným recenziám ako od užívateľov čo tie stroje reálne majú veď toto poprelo všetko čo nemenovaný český portál o mobiloch v recenzii povedal. A to recenziu dopisujem po jednej hodine v noci. Displej mi svietil pomaly stále mal som otvorený kopec aplikácii plus Facebook či moju obľúbenú prehliadačovu hru Ikariam a neustále skúšal gestá a aplikácie a nainštaloval Office 365. Pokiaľ však budete hrať náročnú hru baterka vám pôjde dole rýchlo, ale to na každom tablete.

K systému Win 8 moc toho nenapíšem stále sa sním len zoznamujem, poviem že je to fakt svižné a šikovné, vlastne počítač do postele ddd. V podstate som sa snažil recenziu priniesť ešte dnes aby ste pripadni záujemcovia mohli ešte tablet kúpiť kým je v tejto akcii .

Ale nebudem len chváliť velky nedostatok tabletu je miesto, má totiž len 16 GB bez aktualizácií voľných 5.9 GB a po aktualizáciách Windowsu a aplikácií a inštalácii Office 365 ostáva voľné 2.5  GB. Pokiaľ ho však budete využívať na pozeranie webu tak miesto plne postačuje, ja na tom kukám sociálne siete, obľúbene stránky o mobiloch a videá, či prehliadačovu hru Ikariam a na to mi bude stačiť.

GoClever Insignia 800WIN
GoClever Insignia 800WIN

Myslím, že za tu cenu je to parádny a kvalitný stroj so svižným systémom, ak kúpite určite neoľutujete. Ak máte otázky pýtajte sa na FB pod článkom rad postupom času odpoviem kým sa zo všetkým v tablete pozoznamujem.

Za článok ďakujeme Jankovi Krásnemu, autorovi novinky

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close