RecenzieSpravodajstvo

RECENZIA: Fitnes náramok Vivosport poteší hlavne aktívnych športovcov. Bežného používateľa, však nie

Fitnes náramok Vivosport od spoločnosti Garmin je ideálnym náramkom pre aktívnych športovcov, ktorí využijú jeho bohaté športové režimy.

Fitness náramok Vivosport od spoločnosti Garmin je jedným zo zaujímavejších športových náramkov na trhu. Ponúka totiž viacero cvičebných režimov, vrátane nepretržitého merania tepu, či stresu. Taktiež prichádza vo veľmi tenkom a ľahkom prevedení. No napriek tomu, sme počas nášho týždňového testovania zaznamenali niekoľko nedostatkov, ktoré sa nedali prehliadnuť. Pre koho je teda náramok Vivosport určený a oplatí sa vám doňho investovať?

Športový dizajn

Prvé, čo treba o náramku Vivosport povedať je, že patrí medzi najtenšie na trhu. Kvalitný pogumovaný materiál vôbec neťahá a veľmi príjemne sadne na ruku. Zapínanie je riešené kovovou skobou, ktorá drží pevne aj pri náročnejších aktivitách. Čo sa týka samotného dizajnu, sadne skorej športovcom, pre ktorých bol tento produkt vytvorený. V porovnaní s Honor band 5i nám prišiel dizajn menej vhodný na bežné nosenie, napríklad do mesta, no ide iba o vec vkusu. V praxi dostanete ľahký, tenký náramok, ktorý nezavadzia, netlačí a miestami aj zabudnete, že ho máte na ruke a to aj v prípade, že si ho upevníte trochu tesnejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Elegantné balenie

Náramok prichádza v elegantnej krabici, v ktorej sa nachádza aj a daptér na nabíjanie. Ten je riešený formou USB kábla, ktorý zapojíte buď do nabíjačky, alebo rovno do PC.

GARMIN VIVOSport_recenzia_balenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Ideálne pre športovcov

Už sme spomínali, že Vivosport je vytvorený primárne pre športovcov. Ponúka bohatý výber cvičebných režimov, medzi ktorými nájdete chôdzu, beh, bicyklovanie, posilňovanie, či voľné cvičenie. Pri posilňovaní vám počíta koľko opakovaní spravíte a taktiež koľko odcvičíte sérií. Ide o funkciu, ktorú ponúka veľmi málo bežných náramkov. Počet jednotlivých opakovaní sa ale nemusí zaznamenať správne, no následne sa dajú údaje upraviť v mobilnej aplikácii. Čo sa týka jednotlivých sérií, tie sú počítané automaticky, spolu s časom, ktorý strávite oddychom. Tam nebol zaznamenaný žiaden problém.

Čo sa týka prispôsobenia si displeja, na výber je hneď 8 variant, ktoré sa však od seba veľmi nelíšia. Taktiež ma prekvapila možnosť nastavenia si buď vertikálneho, alebo horizontálneho zobrazenia. Náramok prichádza aj s možnosťou Slovenského jazyka, čo je dobrou správou. Na druhej strane väčšina režimov, či funkcií je riešená cez ikonky a textu je tu naozaj málo.

Ako bolo vyššie spomenuté, náramok prichádza s viacerými nepretržitými meraniami. Ide o meranie tepu a meranie stresu. Stres, alebo inak telesná záťaž je údaj, ktorý zaznamená presne časové rozmedzie, ktoré ste strávili cvičením, či inou fyzickou námahou a naopak, kedy ste mali oddych. Meranie tepu prichádza s novou funkciou Elevate. Tá, spolu s ostatnými funkciami, dokáže odhadnúť, akú úroveň aktivity denne vynaložíte a podľa toho nastaví aj vaše denné ciele. Vivosport prichádza aj s funkciou GPS sledovania, ktorá vám dokáže presne zaznamenať dráhu vašej prechádzky, či behu. Drasticky však znižuje výdrž vašej batérie.

Pár nedostatkov

Meranie fyzickej záťaže, či stresu ukazovalo vysoké hodnoty aj vtedy, keď sme boli v kľude a oddychovali. Čo sa týka merania tepu, jeho hodnoty sa nelíšili od tých, ktoré nameral náramok Honor Band 5i, čiže tieto dáta sa ukazujú byť spoľahlivé. Taktiež prichádza náramok s meraním krokov a novinkou je meranie vyšliapaných schodov. To tiež nefunguje veľmi presne, nakoľko po únavnom stúpaní na štvrté poschodie nám na náramku svietila nula.

Testovali sme náramok jednoduchým domácim cvičením. Po skončení série sme si všimli miernu odchýlku o dve opakovania, ktoré nám náramok nezapočítal. Nejedná sa však o žiadnu dramatickú odchýlku. Oproti náramku Honor Band 5i je počítanie opakovaní krokom vpred, keďže Honor Band meral len čas do konca cvičenia a úroveň tepu počas cvičenia.

Ďalšia vec, ktorá ma mierne zaskočila bol systém chytrých upozornení. Hoci sme v smartfóne dali aplikácii všetky potrebné povolenia, nedokázali sme sa dopracovať k tomu, aby nám chodili upozornenia, napríklad z messengera. Prešili sme aj návody na oficiálnej stránke, no napriek tomu sa nám nepodarilo upozornenia sprevádzkovať (je možné, že sme mali na testovanie chybný kus). S inými náramkami sme tento problém nemali. Problém sa netýkal len upozornení z messengera, ale aj SMS správ, či telefonátov. To, ktoré upozornenia vám má náramok zobraziť si nastavíte priamo v aplikácii, no aj napriek tomu od náramku nebola žiadna odozva. Synchronizácia údajov so smartfónom však bola funkčná na 100%.

Technické parametre

Na oficiálnej stránke výrobcu sa píše, že batéria by mala vydržať 7 dní, ako to je štandardom pri smart náramkoch. Pri našom testovaní batéria vydržala 6 dní. Ako bolo spomenuté, zapnuté GPS drasticky zníži výdrž batérie. Túto funkciu som mal zapnutú iba na krátku dobu, no pokles v percentách som si všimol okamžite.

Displej zariadenia je malý, no napriek tomu kvalitný. Jednotlivé ikonky sú farebné, animované a dobre sa na ne pozerá. Taktiež ovládanie nám príde šikovné, jednoduchým dvojklikom sa dokážete prepnúť do režimu cvičenia, či iných nastavení. Taktiež chválime citlivosť na gestá, ako zodvihnutie ruky. Displej sa okamžite rozsvieti a je dobre viditeľný aj za slnečného dňa.

V aplikácii Garmin Connect, ktorú si bez problémov stiahnete z obchodu Google Play, si nastavujete grafiku displeja, taktiež aj všetky ostatné nastavenia. Aplikácia je určená na monitorovanie všetkých údajov z hodiniek. Znamená to, že tu nájdete hodnoty vášho tepu, fyzickej záťaže, času stráveného cvičením, spánku, hydratácie, úrovne spotrebovaného kyslíka.

Čo sa týka vášho cvičebného plánu, ten si môžete vytvoriť priamo v aplikácii. Vyberiete si druh cvičenia, počet opakovaní, prestávku medzi sériami, či čas na rozcvičenie sa. Aplikácia okrem iného ponúka aj možnosť nastavenia si cvičenia aj pri športoch, ktoré samotné hodinky nemajú v ponuke. Medzi nimi je napríklad plávanie, yoga, či pilates. Pre ľudí so súťaživým duchom nájdete v aplikácii aj možnosť vytvoriť si vlastné výzvy. Ako poslednú vec spomenieme kalendár, na ktorom prehľadne uvidíte všetky vaše pokroky.

Oplatí sa investovať?

Najsilnejšia stránka náramku Vivosport prichádza v jeho GPS sledovaní a v  ponuke športových režimov, ktoré sa postarajú o zaznamenanie vášho cvičenia. Čo sa týka dizajnu, určený je skôr pre športovcov, ktorí si pri cvičení potrpia na ľahký, nenápadný náramok. Určite potešilo nepretržité monitorovanie tepu, či fyzickej záťaže, podotýkame s menšími výkyvmi.

Zamrzeli určite notifikácie, ktoré sa nepodarilo aktivovať ani po štúdiu viacerých online návodov. Nevieme, či je chyba konkrétne v  náramku, alebo v telefóne, nakoľko sa nám nepodarilo zistiť príčinu chyby. Náramok preto odporúčame len aktívnym športovcom, ktorí naplno využijú potenciál, ktorý prichádza so športovými režimami a pre iných sú na trhu alternatívy, ako napríklad Honor Band 5i. Na trhu sa pohybujú od 80€, preto odporúčame zváženie jeho kúpy. Existuje mnoho variant smart náramkov, ktoré za oveľa nižšiu cenu poskytujú takmer rovnaké funkcie. Náramok Vivosport je určený primárne pre profesionálnych športovcov, ktorí využijú maximum so spomínaných športových režimov. Ak sa ku nim neradíte, odporúčame siahnuť po lacnejších značkách náramkov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close