Novinky

Luxusný Asus ZENFONE 5, na ktorý viacerí z nás čakali sa konečne dostáva na trh. Dostupný je za veľmi lákavú cenu, ktorá môže presvedčiť mnohých

Asus Zenfone 5, ktorý bol predstavený na MWC v Barcelone len niekoľko týždňov dozadu sa konečne dostáva do ostrého predaja. Fanúšikov tejto značky poteší nie len výbava, ale aj cena.

Asus Zenfone 5 nenadchne len parametrami, ale aj cenou

Spoločnosť Asus pre tento rok relatívne nedávno predstavila novú vlajkovú loď, ktorá sa hrdo pýši veľkým 6.2“ IPS displejom s FULL HD+ rozlíšením (2160 x 1080). V hornej časti displeja ešte nájdeme 8MP šošovku s clonou f/2.0. Okrem nadpriemerného displeja ponúka aj parametre, ktoré síce telefón nevynesú na pomyselný „Olymp“ výkonnosti smartfónov, ale na druhej strane plnohodnotne postačia aj pre potreby najnáročnejších používateľov.

Zdroj: Youtube (Android Central)

Telefón disponuje procesorom Qualcomm Snapdragon 636 s 8-jadrami, ktoré pracujú na takte 1.8GHz. Sekunduje mu 4GB operačnej pamäte RAM a 64GB úložný priestor. Výrobca tiež nezabudol ani na populárny USB Type – C konektor, Blutooth vo verzii 5.0, ktorý viacerým smartfónom aj tej najvyššej triedy aktuálne chýba.

Zdroj: Youtube (Android Central)

Asus namiesto toho, aby sa sústreďoval na premrštené špecifikácie zariadenia, ktoré v reálnom živote predbiehajú svoju dobu aj niekoľko rokov dopredu tak sa sústredil na iné parametre a funkcionality ako je napríklad kvalitný fotoaparát. Telefón totiž ponúka hlavný 12MP senzor IMX363 od spoločnosti Sony s clonou f/1.8 a 4-osovou optickou stabilizáciou a sekundárnym fotoaparátom s rozlíšením 8MP, ktorý v tomto prípade disponuje clonou f/2.0. Telefón vďaka týmto špecifikáciám zvláda vyhotovovať nadpriemerné fotografie aj v nie ideálnych svetelných podmienkach. Samozrejmosťou je aj podpora 4K natáčania videí pri 30FP.

Zdroj: Youtube (Android Central)

Aktuálne smartfón do predaja zaradilo viacero spoločností. Napríklad známy obchod GearBest.com ho ponúka za niečo okolo 370€ pričom ponúka aj možnosť doručenia zariadenia bez DPH za podmienky využitia dopravy EU Express.

Mimochodom telefón disponuje aj funkciami ako je DUAL SIM, skener odtlačkov prstov, 4G, technológiou, FM rádiom  či podporou NFC. Telefón poháňa batéria s kapacitou 3300mAh.

Zdroj: vlastný, obrázky:  Youtube (Android Central)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close