Spravodajstvo

Realme ukazuje na fotografii smartfón s kamerou pod displejom. Podarí sa im predbehnúť Xiaomi v prinesení tejto technológie?

Nadchádzajúca vlajková loď spoločnosti, by mohla priniesť kameru umiestnenú pod displejom

Trh so smartfónmi má pred sebou jenu z ďalších inovácií, ktorá by sa pomaly, ale isto mohla stať „štandardom“. Reč je konkrétne o prednej kamere umiestnenej pod displejom zariadenia. Dlho sa špekulovalo, že s touto technológiou príde ako prvá spoločnosť Oppo, či Xiaomi, nestalo sa tak. Spoločnosť ZTE len nedávno predstavila prvý komerčne dostupný smartfón Axon 20 5G, ktorý ponúkol túto technológiu širokej verejnosti.

Realme rovnako chce byť inovátorom

Portál Gizmochina.com poukazuje na fotografiu publikovanú Xu Qi-om, viceprezidentom spoločnosti Realme, ktorá zachytáva zariadenie s kamerou umiestnenou pod displejom.  V rámci publikované statusu píše:

„Dnes som išiel do centra výskumu a vývoja a mimochodom som urobil niekoľko dobrých fotografií…“

Ako môžete vidieť nižšie, tak fotografia zachytáva časť prednej steny smartfónu, na ktorej možno vidieť displej, ktorému absentuje akýkoľvek výrez pre prednú kameru. V komentároch Xu ďalej objasnil, že zariadenie nedisponuje Pop-up systémom (vysúvacou kamerou), ktorý sme mohli vidieť napríklad pri konkurenčnom smartfóne Xiaomi Mi 9T. Inými slovami, zariadenie využíva technológiu, ktorá umožnila umiestnenie kamery pod displejom smartfónu.

Realme_kamera pod displejom
Zdroj: Weibo (Xu Qi)

Okrem iného Xu nedávno poodhalil, že pracujú na novej vlajkovej lodi, ktorá bude poháňané procesorom Snapdragon 875. Je tak možné, že fotografia vyššie zachytáva nadchádzajúci prémiový smartfón spoločnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close