TECHNOLÓGIE

Razer ohlásil nový Razer Core X, ku svojmu ultrabooku si môžete odteraz hocikedy a jednoducho pripojiť grafickú kartu

Podobne ako Razer Core prvej generácie vám aj nový Razer Core X a Razer Core v2 umožnia pripojiť ku svojmu laptopu bežnú grafickú kartu určenú do stolového pc. Skvelou správou je, že Razer Core nie je limitovaný na Razer laptopy, pripojiť môžete takmer hocijaký Windows notebook a dokonca aj Mac. Podmienkou však je, aby váš notebook disponoval Thunderbolt 3 portom a v prípade Macu navyše rozhoduje kompatibilita vlastnej grafickej karty Macu s externou grafickou kartou.

Samotný Razer Core X/v2 je v podstate len skriňa, kam zasuniete svoju GPU a pomocou pripojenia cez Thunderbolt 3 vám umožňuje naplno využívať to najlepšie aj zo sveta počítačov, aj zo sveta notebookov. V skrini sa nachádza aj napájanie, ktoré je dostatočne silné na to, aby utiahlo grafickú kartu a zároveň váš počítač cez USB-C. Pokiaľ teda patríte do skupiny ľudí, ktorí sa nechcú vzdať svojich ľahkých a tenkých notebookov, no radi by ste mali dostatok výkonu, keď nie ste na cestách, Razer Core je možno práve pre vás. Už stačí len zvoliť variant, a to buď lacnejší Core X alebo o čosi exkluzívnejší Core v2.

Oproti minulému roku je jednoznačne najväčším rozdielom cena, ktorá je tentokrát oveľa priaznivejšia. Veď prvý z dvojice sa v internetovom obchode Razeru objavil za 299 dolárov, no a druhý za trochu vyššiu sumu – 499 dolárov. Rozdielov je len hneď zopár, lacnejší variat má 650W napájanie, je väčší a takisto umožňuje použiť väčšiu grafickú kartu, a to konkrétne troj-slotovú. Nepodporuje však USB, nemá Ethernet porty a chýba takisto pre niekoho síce nepodstatná záležitosť, no typická vec pre Razer – Chroma LED podsvietenie. Drahší Core v2 je o čosi menší, podporuje maximálne 2,2 slotové karty a má aj USB aj Ethernetové koncovky a aj Chroma LED.

Na výsledky a fungovanie nových Razer Core X a v2 si musíme ešte počkať, ale napriek tomu, že Razer Core si kúpi len veľmi malá skupina ľudí, ide naozaj o podarenú myšlienku. Škoda, že si treba samostatne zaplatiť aj za grafickú kartu, čo cenu takéhoto vylepšenia pre notebook zvyšuje na aspoň dvojnásobnú oproti samotnému Razer Core. Veľa gamerov a náročných používateľov však aj tak ocení takúto možnosť.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Razer

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Razer Razer Core v2 Razer Core X
Close
Close