NovinkyXbox 360​​Xbox One

Rainway je nová služba, ktorá umožní streamovanie PC a mobilných hier do hernej konzoly

Hráči hier by sa čoskoro mohli dočkať novej služby, ktorá umožňuje streamovanie ich obľúbených hier z PC  ako aj mobilov do herných konzol ako je napríklad Xbox One či Nintendo Switch. Reč je konkrétne o službe Rainway, ktorá síce ešte nie je aktuálne dostupná, ale podľa oficiálnych vyjadrení by prvé BETA testovania s reálnymi používateľmi mali začať už čoskoro. Nižšie si môžete pozrieť vo videu prvý trailer, ktorý ukazuje myšlienku projektu v kombinácii s hernou konzolou Nintendo Switch.

Aktuálne podľa oficiálneho stanoviska spoločnosti 20. januára by mal byť spustený BETA program tohto projektu. Cieľom tohto čiastkového  projektu bude optimalizovať zariadenia a streamovaciu technológiu.

Hlavným výhodami riešenia Rainway má byť v prípade streamovania vynechanie zadávania údajov ako je napríklad IP adresa či fyzické prepájanie jednotlivých zariadení medzi sebou. Zároveň služba Rainway má byť kompatibilná so všetkým moderným hardwarom (Intel, AMD a Nvidia). Zároveň stream bude podporovať 60FPS.

Zdroj: rainway.io

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close