APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

OBRÁZKY | Microsoft vyvíja aplikáciu na diaľkové ovládanie počítača

Microsoft pracuje na novej aplikácii, ktorá má umožniť jednému uživateľovi nadiaľku ovládať počítač iného uživateľa. Aplikácia bude plne optimalizovaná pre Windows 10 a pôjde o priameho konkurenta programu TeamViewer. Meno aplikácie je Quick Assist alebo po slovensky rýchla asistencia.

Takto sa Microsoft vyjadril o pripravovanej aplikácii:

Microsoft Quick Assist umožní dvom ľudom zdieľať svoje počítače cez vzdialené pripojenie, aby si mohli pomôcť v riešení problémov“

Takáto funkcia bola síce vo Windowse už dostupná v minulosti pod menom Windows Remote Assistance (Vzdialená Windows assitencia), ale Microsoft sa teraz rozhodol redizajnovať a vylepšiť túto funkciu, aby bola pre uživateľov lákavejšia.

Quick Assist bude fungovať podobne ako TeamViewer: keď budete potrebovať pomoc a chcete, aby sa niekto iný na váš počítač pripojil, tak mu budete najprv musieť dať kód. A zase naopak, ak vy sa budete chciet na niekoho pripojiť, tak budete musieť vpísať nutný kód.

Appka už teraz obsahuje funkcie ako kreslenie a dá sa očakávať, že v budúcnosti pribudnu ďalšie užitočné funkcie ako napríklad prenos súborov.

Aplikácia je momentálne dostupná v Insider builde 14352, ale aby ste ju našli, tak musíte použiť Cortanu a vyhľadať „quick assist“. Ide, samozrejme, ešte o pracovnú verziu. Ak nie ste Insiderom, tak si funkciu budete môčť vyskúšať asi až s výročnou aktualizáciou. Prvé obŕazky nižšie nám priniesol portál wmpoweruser.

Takto vyzerá Quick Access:

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close