SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Qualcomm zhrnul hlavné výhody mobilných ARM procesorov s Windows 10

Pomaly, ale isto sa blíži ďalšia veľká revolúcia na mobilnom trhu, teda aspoň tak mnohí označujú príchod ARM procesorov s podporou operačného systému Windows 10.

Počas konferencie Computex 2017 sme mohli byť svedkami viacerých udalostí, tými najvýznamnejšími však pre nás boli reporty ohľadne mobilných procesorov a podpore „neoklieštenej“ verzii Windowsu.

Prvou novinkou je oznámená spolupráca viacerých zvučných mien, ktoré sa budú podieľať na uvádzaní prvých produktov na trh. Konkrétne reč je o herných gigantoch na poli hardwaru – Asus, Lenovo a HP.

Druhou významnou novinkou bol zhrnutie výhod tohto typu procesora spoločnosťou Qualcomm. Jednou z nich je kompaktnejšie prevedenie ako dnes existujúce procesory (zhruba o 50% menšie), to však nie je stále tým hlavným lákadlom.

Zdroj: liliputing.com

Podstatnejšou novinkou je integrácia technológií ako je napríklad X16 LTE modem, ktorý ponúka širokú škálu konektivity. Zároveň dočkať by sme mali výrazne vyššej výdrže batérie na jedno nabite, ktoré sa odhadujú zhruba na 150% oproti dnešným notebookom.

Zdroj: liliputing.com

Nehovoriac o tom, že je oveľa ekonomickejšie vyrábanie mobilných procesorov ako tých klasických desktopových. Zároveň otvárajú sa možnosti aj samotným smartfónom, ktoré by využívali daný typ procesora.

Zdroj: Liliputing.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky