fbpx
Spravodajstvo

Qualcomm zdieľal prvé 8K video vytvorené procesorom Snapdragon 865. Ako hodnotíte jeho kvalitu?

Pozrite si prvé 8K video zachytené pomocou procesora Qualcomm Snapdragon 865. Na záberoch nižšie uvidíte unikátnu faunu Arizony.

V priebehu decembra minulého roka spoločnosť Qulcomm oznámila predstavenie procesora Snapdragon 865, tohtoročný vlajkový procesor, ktorý už čoskoro nájdeme v tých najvýkonnejších smartfónoch roku 2020. V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť zdieľala prvé 8K video vytvorené týmto procesorom.

Zariadenia s procesorom Snapdragon 865 dokážu s novým Spectra 480 zachytávať fotografie a videá v profesionálnej kvalite, a  zároveň aj oveľa rýchlejšie – dokáže spracovať 2 Gigapixely za sekundu. Táto rýchlosť Gigapixelov prináša nové funkcie fotoaparátu vrátane záznamu videa Dolby Vision, záznamu videa 8K, zachytenie 200 megapixlových fotografií a súčasného zachytenie videa 4K HDR a 64 MP fotografií.

Video nižšie, ktoré je natočené prostredníctvom procesora Snapdragon 865 v 8K kvalite zachytáva približne 2-minútový klip so skalnatými útvarmi, tkanými vzormi, krajinu, štruktúry a rieku (pozn. redakcie: po spustení videa si nezabudnite prepnúť kvalitu na 8K).

„Videozáznam 8K bol natočený v Arizone v novembri 2019. Arizona bola vybraná pre túto nahrávku, aby zachytila svoje dramatické snímky na miestach, ako sú Grand Canyon, Horseshoe Bend a Petroglyphs near Antelope Canyon.“

Použitým hardvérom bola čipová sada Qualcomm spárovaná so snímačom Sony IMX586 48MP na „prototypovom smartfóne“, hovorí Qualcomm. Kvalita videa je v každom prípade diskutabilná, a to z dôvodu kompresie spôsobenej, ako samotným „testovým“ zariadením, tak aj kompresiou Youtube. Na druhej strane môžeme povedať, že v každom prípade ide o video s vysoko nadpriemernou kvalitou.

Via 9to5google.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close