Pracovné ponuky
Windows

Qualcomm ukázal video ako funguje Windows 10 s mobilným ARM procesorom (Snapdragon 835)

Smartfóny a ARM procesory sú dnes bez seba podstate nevyužiteľným kusom hardware, a práve preto posúvanie  hraníc v spojitosti s mobilnými procesormi je budúcnosťou.

Dlho sa už hovorí o spolupráci spoločností Microsoft a Qualcomm na prácach týkajúcich sa spojazdnenia plnohodnotného Windowsu 10 na mobilných procesoroch, kde sme mohli vidieť viacero lastovičiek tejto kooperácie, napríklad v podobe bežiaceho Photoshopu na procesore Snapdragon 835. Dnes, Qualcomm prišiel s videom, v ktorom je zachytená práca so spomínaným typom procesora v spojitosti s využívaním operačného systému Windows 10. V rámci neho budete môcť vidieť napríklad náhľad prác s kancelárskym balíkom Office či prehrávanie videa.

Windows 10 na ARM procesoroch oficiálne príde už čoskoro, spolu s oficiálnym vydaním aktualizácie Fall Creators Update, ktorá je naplánovaná ešte v rámci tohto roka. Pre mnohých možno táto novinka na prvý pohľad nie je až tak významnou, ale tí, ktorí majú aspoň základné IT zručnosti vedia, že týmto pokrokom sa dosiahne nie len výrazne zlacnenie zariadení, ale prináša ďalekosiahle možnosti ako spraviť napríklad z ľubovoľného smartfónu, ktorí disponuje daným procesorom v podstate klasický počítač bez výrazných obmedzení.

Zdroj: Youtube.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close