SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm ukázal novú generáciu skenera odtlačkov prstov v displeji. Hovorí o viacerých technologických vylepšeniach

Qualcomm 3D Sonic Max je nová generácia skenera odtlačkov prstov v displeji, ktorá prináša väčšiu plochu a viacero bezpečnostných vylepšení.

Spoločnosť Qualcomm ukázala počas udalosti Snapdragon Tech Summit 2019 novú generáciu skenera odtlačkov prstov v displeji, ktorá oproti súčasnej generácii prináša viacero inovácií.

Qualcomm 3D Sonic Max

Nová generácia skenera odtlačkov prstov v displeji prináša viacero vylepšení oproti súčasnej generácii. Qualcomm hovorí, že plocha skenera narástla viac ako 17-krát, vďaka čomu je schopný zaznamenať až 2 prsty súčasne.

„…Sonic Max ponúka oblasť rozpoznávania, ktorá je 17x väčšia ako v predchádzajúcej generácii, čo umožňuje zvýšenie bezpečnosti prostredníctvom simultánnej autentifikácie dvoma prstami, zvýšenú rýchlosť a jednoduché použitie.“

Celková plocha snímača je 20mm x 30mm, čo predstavuje 600mm štvorcových. Súčasná veľkosť snímačov je 4mm x 9mm. Qualcomm ďalej hovorí o zvýšenej bezpečnosti, rýchlejšom rozpoznávaní ako aj o rýchlejších reakciách aktivácie snímača. Využitie väčšej plochy skenera odtlačkov môže byť vhodnejším riešením napríklad v prípade prihlasovania sa do aplikácií bánk, prípadne iných, kde spravujete peniaze alebo uchovávate iné citlivé údaje.

3D-Sonic-Max
Zdroj: 9to5google.com

Qualcomm okrem bezpečnostných vylepšení a väčšej ploche spomína aj  hrúbku senzora, ktorá je len 0,15mm. Vďaka tomu nezasahuje tak do vnútorného priestoru smartfónu, v dôsledku čoho môžu výrobcovia smartfónov tento priestor využiť za iným účelom.

Očakáva sa, že tento snímač by sme mali vidieť v budúcoročných vlajkových smartfónoch viacerých výrobcov. Jedným z prvých adeptov, by mohol byť Samsung Galaxy S11. Qualcomm však hovorí, že svoje využitie nájde aj v automobilovom priemysle.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Qualcomm Qualcomm 3D Sonic Max

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close