Spravodajstvo

Qualcomm sa už nebude len „prizerať“. Údajne pracuje na vlastnom smartfóne. Čo všetko zatiaľ vieme?

Malo by ísť o zariadenie, ktoré sa bude radiť do kategórie herných. Zároveň na jeho vývoji, údajne pracuje aj spoločnosť ASUS

Qualcomm je aktuálne najväčším výrobcom mobilných procesorov na svete, s ktorými sa používatelia môžu stretnúť pod značkou Snapdragon. V súčasnosti väčšina vlajkových smartfónov s operačným systémom Android, s výnimkou Samsungu (vo vybraných regiónoch) a Huaweiu, je poháňaných práve procesormi spomínanej spoločnosti.

Qualcomm údajne chce svoj vlastný smartfón

Správy, na ktoré poukazuje portál techradar.com hovoria, že spoločnosť Qualcomm by svoj prvý smartfón mohla teoreticky predstaviť ešte koncom tohto roka. Zároveň, že na jeho vývoji sa podieľa spolu so spoločnosťou ASUS, ktorá má na svojom konte už niekoľko herných zariadení.

Informácie, ktoré vyplávali na povrch, ďalej prezrádzajú, že zariadenie od spoločnosti Qualcomm by malo zdieľať viacero vlastností a komponentov s pripravovaným zariadením Asus ROG novej generácie. Ide napríklad o displej, kamerový modul, batériu, chladiaci systém a podobne.

V súčasnosti vieme, že spoločnosť Qualcomm ohlásila veľkú udalosť na 1. a 2. decembra. Hoci nezdieľala žiadne konkrétne informácie, tak pozvánka, ktorá išla do obehu, hovorila o „špičkovom mobilnom výkone“. Logicky z toho plynie, že spoločnosť sa chystá predstaviť novú produktovú radu procesorov s  prívlastkom „vlajková“. Avšak na základe nových informácií, na konci dňa nemusí byť predstavený „len“ nový procesor, ale aj samotný smartfón. Okrem iného sa očakáva, že bude predstavená aj nová produktová rada procesorov Snapdragon 700, ktoré má ponúknuť 5G konektivitu.

Qualcomm pozvanka
Zdroj: Qualcomm

Zároveň však treba dodať, že aktuálne spoločnosť informácie vyššie nepotvrdila. Preto treba brať aktuálne správy s rezervou. V každom prípade, či sa tak stane, sa dozvieme už v najbližších mesiacoch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close