SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm predstavil nový procesor, ktorý je o 10 % rýchlejší ako jeho predchodca!

Tak ako býva zvykom pri spoločnosti Qualcomm, že v rozpätí 6 až 12 mesiacov predstaví vždy nový procesor určený pre mobilné zariadenia, tak sa počas včerajšieho dňa aj stalo. Bol totiž odhalený nový procesor Snapdragon 821, ktorý je o 10 % rýchlejší ako jeho predchodca, Snapdragon 820.

Srdce  821-ky tvorí Kryo CPU, ktoré jadra bežia na takte do 2,4 GHz (Snapdragon 820 beží s taktom 2.15 GHz). V rámci tlačovej správy spoločnosť ďalšej spomína, že v 821-jendotke nájdeme rovnaký 600Mbps Snapdragon X12 LTE modem ako v jeho predchodcovi. Ďalej, podľa Qualcommu by sme nový procesor mali nájsť hlavne v zariadeniach ako sú drony, v headsetoch pre virtuálnu realitu, v robotoch a samozrejme aj v smartfónoch.

Zdroj: arstechnica

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close