SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm predstavil nový procesor Snapdragon 480 5G. Ponúknuť má špičkovú kontektivitu a výkon na smartfónoch strednej triedy

Novinka z portfólia spoločnosti Qualcomm prichádza so 100% nárastom výkonu oproti svojmu predchodcovi, no to nie je všetko, čo novinka prináša.

Fanúšikovia alebo aktuálny majitelia smartfónu strednej triedy by určite mali zbystriť pozornosť. Spoločnosť Qualcomm len pred niekoľkými hodinami oficiálne predstavila nový procesor Snapdragon 480 5G, ktorý je určený práve pre smartfóny strednej triedy. Do segmentu dostupných zariadení prináša najmodernejšie technológie, modernú konektivitu, ako aj obrovský výkonnostný nárast oproti predošlej generácii. Aktuálne by sme mu v tomto segmente ťažko hľadali konkurenta.

Nový Qualcomm Snapdragon 480 5G

„Spoločnosť Qualcomm Technologies pokračuje v globálnej akcelerácii komercializácie 5G, aby boli 5G smartfóny prístupnejšie, najmä keď sa ľudia na celom svete pripájajú na diaľku,“ uviedol Kedar Kondap, viceprezident pre produktový manažment spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc. „Mobilná platforma Snapdragon 480 5G presiahne očakávania OEM výrobcov a spotrebiteľov pri poskytovaní high-end a mid-range funkcií za prijateľnú cenu. “

 • 5G a konektivita

  • Snapdragon 480 je vybavený modemom Snapdragon X51 5G Modem-RF System, ktorý podporuje väčšinu moderných 5G sietí využívajúcich technológie mmWave a Sub-6 GHz. Modem Snapdragon X51 5G prináša multi-gigabitové 5G pripojenie pre dokonalé spojenie s okolitým svetom. Novinkou je aj prítomnosť technológie Qualcomm FastConnect 6200, ktorá prináša 2×2 Wi-Fi pripojenie pomocou duálnych antén, podporu kľučových funkcií certifikátu Wi-Fi 6, či nový Bluetooth 5.1.
 • Výkon a batéria

  • Snapdragon 480 umožňuje používateľom smartfónov využívať ich smartfón naplno po ešte dlhšiu dobu. Nová platforma totižto využíva 8nm výrobný proces, čím sa výrobcovi podarilo do celého procesoru vtesnať jadrá Qualcomm Kryo 460 bežiace na frekvencii 2,0 GHz. Po ich boku sa v procesore nachádza aj grafický čip Qualcomm Adreno 619 a procesor Qualcomm Hexagon 686. Trojica čipov v novej generácii procesoru strednej triedy zabezpečuje až 100% výkonnostný nárast a 70% nárast pri výkone AI (umelej inteligencie). Za zmienku určite stojí aj podpora technológie rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 4+.
 • Kamera

  • Vďaka novému Snapdragonu 480 môžu používatelia zachytávať najkvalitnejšie fotografie a videá bez akýchkoľvek kompromisov. Nový systém Qualcomm Spectra 345 ISP je prvým trojitým ISP v sérii Snapdragon 4xx. Táto technológia umožňuje vytváranie fotografií a videí až z troch snímačov zároveň. Záznam 13 MP fotografií z ultraširokého, širokého a telefoto snímača zároveň nerobí procesoru žiaden problém, podobne je na tom pri zázname trojitého videozáznamu v rozlíšení až 720p.
 •  Zábava

  • Streamovanie najnovšieho obsahu a hranie hier na smartfónoch je stále populárnejšie. Podpora 120 Hz FHD+ displejov by tak rozhodne nemala chýbať ani v segmente strednej triedy. Procesor Snapdragon 480 zabezpečuje naozaj hladký a ultrarýchle grafické vykresľovanie aj pri tých technologicky najvyspelejších displejoch. Za zmienku určite stoja aj technológie ako Qualcomm aptX audio, optimalizované grafické nastavenia pri obľúbených herných tituloch, či rýchlejšie načítavanie aplikácií.

Ako sme už viackrát spomenuli, nový Snapdragon 480 5G by mal byť súčasťou tohtoročných smartfónov patriacich do segmentu strednej triedy. Prvé zariadenia by sa mali na trhu objaviť už v nasledujúcich týždňoch, respektíve mesiacoch. Zariadenia s týmto procesorom máme očakávať od procesorov VIVO, OPPO, Nokia, ale aj OnePlus.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Close
Close