SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm predstavil novú radu procesorov Snapdragon s označením 700. Ponúknuť majú prémiové funkcie aj pre mid-range zariadenia

Spoločnosť Qualcomm nám na svetovej konferencii MWC 2018 v Barcelone, predstavila novú sériu mobilných procesorov Snapdragon s označením 700. Nové mobilné procesory majú priniesť tie najprémiovejšie funkcie, aj na mid-range zariadenia. Nová rada procesorov Snapdragon 700 má ponúknuť rozhranie AI podporované technológiou AI Engine pre každý mid-range smartfón, vylepšený fotoaparát, celkový výkon  a výdrž batérie na zariadeniach.

Funkcie novej rady procesorov Snapdragon 700:

  • AI: Rada procesorov Snapdragon 700 príde s viacjadrovým Qualcomm AI Enginom, ktorý poskytuje až 2-násobné vylepšenia pre AI aplikácie priamo v zariadení v porovnaní s predočlou platformou Snapdragon 660. Procesory budú zložené úplne z novej architektúry 700 Series, ktorá zahŕňa – Hexagon Vector Processor, Adreno Visual Processing subsystem a Kryo CPU – spoločne spolupracujú na bezproblémovom zachytávaní a zdieľaní videí, naučia reč a dokážu počúvať a z Vášho zariadenia vytvoria stroj, ktorý vydrží spracovávať Vaše požiadavky po celý deň iba na jedno nabitie bez toho, aby ste počas dňa museli meniť nastavenia systému alebo meniť aplikácie.
  • Kamera: Rada procesorov Snapdragon 700 odhalí neobmedzenú silu služby Qualcomm Spectra ISP a prinesie Vám lásku a vášeň k zachyteniu Vašich životných skúseností v priebehu všetkých dní a večerov, či už v slow-mo alebo pomocou AI. Na budúcich zariadeniach očakávajte fotoaparáty s funkciami, ktoré doteraz ponúkajú iba tie najšpičkovejšie smartfóny na trhu.
  • Výkon a batéria: Rada procesorov Snapdragon 700 bude debutovať s novými architektúrami v rámci mobilnej platformy vrátane subsystému Qualcomm Spectra ISP, Kryo CPU a Adreno Visual Processing, ktoré spoločne ponúkajú až 30% zlepšenie energetickej účinnosti, lepší výkon a výdrž batérie v mnohých v porovnaniach s mobilnou platformou Snapdragon 660. Výrobky radu 700 budú tiež využívať technológiu Qualcomm Quick Charge 4+, ktorá je navrhnutá tak, aby dosiahla až 50% nabitie iba za 15 minút.
  • Konektivita: Rada procesorov Snapdragon 700 bude vybavená pokročilým balíkom bezdrôtových technológií s ultra rýchlymi funkciami siete LTE, nosičmi Wi-Fi a vylepšeným rozhraním Bluetooth 5.

Prvé zariadenia s novou radou procesorov Snapdragon 700 by sa mali na trhu objaviť už v prvej polovici roku 2018. Čo hovoríte na schopnosti novej rady procesorov od Qualcommu? Môžu sa používatelia podľa Vás tešiť na špičkový výkon smartfónov za naozaj rozumnú cenu?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Seeking Alpha)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close