SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm predstavil druhú, vylepšenú verziu 3D snímača odtlačkov prstov pod displejom

Nový 3D Sonic Sensor Gen 2 by mal debutovať v prvých smartfónoch už v nasledujúcich mesiacoch

Technológia snímačov odtlačkov prstov umiestnených pod displejom smartfónov sa na trhu objavila len pred doslova pár rokmi. Rok 2018 bol pre túto technológiu pomerne kľúčový, no kvôli viacerým bezpečnostným chybám pri pôvodnom vydaní a nie úplne dokonalej funkčnosti sa ku jeho použitiu nepriklonili úplne všetci výrobcovia smartfónov. Nová generácia tohto snímača od spoločnosti Qualcomm, ktorá nesie označenie 3D Sonic Sensor Gen 2, by však konečne mala umožniť bezproblémové použitie takéhoto snímaču vo všetkých smartfónoch a to bez odopierania akéhokoľvek pohodlia, či bezpečnosti.

Rýchlejší, bezpečnejší a používateľsky orientovaný

Nová technológia vylepšuje svoju pôvodnú verziu hneď vo viacerých bodoch. Vo všeobecnosti je nový 3D Sonic Sensor Gen 2 rýchlejší pri spracovávaní biometrických údajov, no taktiež sa pýši väčšími rozmermi a lepším zabezpečením. V praxi to teda znamená, že snímač disponuje väčšou snímacou plochou, čoho výsledkom je detailnejšia mapa biometrických údajov. Ruka v ruke s väčšou plochou ide rýchlejšie zosnímanie biometrických údajov, keďže používateľ môže prst položiť aj o čosi ďalej, ako v prípade predošlej generácie.

qualcomm 3d sonic sensor gen 2 snimac odtlackov prstov v displeji
Zdroj: Qualcomm

Pozrime sa teda bližšie na technickejšie detaily, ako aj priame porovnanie s predošlou generáciou. Nový 3D Sonic Sensor Gen 2 sníma plochu s rozmermi 8 mm x 8 mm, čo je oproti predošlým rozmerom 4 mm x 9 mm naozaj skvelá hodnota. Vďaka jednoduchšiemu zosnímaniu aj pri nesprávnom položení prsta práve vďaka väčšej snímanej ploche dokáže snímač identifikovať používateľa až o 50% rýchlejšie, ako jeho predchodca.

Nový 3D Sonic Sensor Gen 2 by mal debutovať v prvých zariadeniach už v nasledujúcich mesiacoch. Keďže predošlá generácia debutovala v smartfóne Samsung Galaxy S10, môžme očakávať, že spoločnosť Qualcomm sa opäť vydala podobnou cestou. Nová technológia by sa tak mohla uviesť do praxe už s predstavením smartfónu Samsung Galaxy S21, ktorý bude predstavený už 14.1.2021 na tradičnom podujatí Galaxy Unpacked.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close