TECHNOLÓGIE

Qualcomm predstavil 3 nové procesory Snapdragon. Prichádzajú so 40% navýšením výkonu a do smartfónov sa dostanú už o mesiac

Spoločnosť Qualcomm len pred niekoľkými hodinami predstavila 3 nové prírastky do rodiny procesorov Snapdragon 600 a 400. Nové procesory s označením Snapdragon 632, 439 a 429 prichádzajú s oveľa vyšším výkonom, s lepšou výdržou batérie, efektívnejšími dizajnom, lepšou grafickou a širšími možnosťami pre umelú inteligenciu.

Snapdragon 632 – najlepšia voľba pre vyššiu strednú triedu

Nový Snapdragon 632 prináša niektoré z najvyhľadávanejších mobilných zážitkov, vrátane hrania hier, zachytávanie 4K videa, umelú inteligenciu a rýchleho LTE pripojenia – to všetko za prijateľnú cenu. Vďaka pokročilej výrobnej technológii FinFET a kombinácii  procesoru Kryo 250 a grafického čipu Adreno 506, ponúka Snapdragon 632 až o 40% vyšší výkon. Fanúšikovia fotoaparátov môžu využívať jeden z 24-megapixlových fotoaparátov alebo dvojicu kamier s rozlíšením až 13 MP, zatiaľ čo rozlíšenie displeja sa môže zvýšiť až na hodnotu FHD +. Pre rýchle celulárne rýchlosti obsahuje modul Snapdragon 632 aj modem X9 LTE, ktorý podporuje technológie LTE Advanced.

Snapdragon 439 a 429 – výborné špecifikácie za naozaj málo peňazí

Nové mobilné platformy Snapdragon 439 a 429 boli vytvorené s cieľom pomôcť získať obľúbené mobilné zážitky pre spotrebiteľov citlivých na cenu na masovom trhu. Obe platformy sú vybavené funkciami umelých inteligencií, ktoré zvyšujú zážitok z fotoaparátu, hlasu a zabezpečenia. Vďaka novej výrobnej technológii FinFET je výkon procesorov oproti predošlej generácií o čosi vyšší a ich energetická účinnosť sa zvýšila až o 25%. Oba procesory disponujú modemom X6 LTE pre rýchle sťahovanie, plynulé video streamy a bezproblémové prehliadanie webových stránok. Snapdragon 439 je vybavený 8-jadrami a grafickým čipom Adreno 505, vďaka čomu ponúka rýchlejší grafický rendering až o 20%. Podporuje až 21 MP fotoaparát, dvojicu 8+8 MP fotaparátov a v neposlednom rade rozlíšenie displeja až FHD +. Slabší Snapdragon 429 prichádza s o čosi menej výkonným grafickým čipom Adreno 504, ktorý ale aj tak zrýchlil grafický rendering až o 50% oproti predošlej generácií. Tento model podporuje 16 MP fotoaparát, dvojicu 8+8 MP fotoaprátov a HD+ displej.

Ako uviedla samotná spoločnosti Qualcomm, prvé smartfóny s novými procesormi by sa mali na trh dostať už v druhej polovici tohto roku.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (mspoweruser.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close