SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm oznámil novú generáciu mobilných procesorov, prinesie ešte rýchlejšie nabíjanie mobilných zariadení

Spoločnosť Qualcomm, ktorá je známa hlavne výrobe procesorov pre mobilné zariadenia oznámila novú generáciu procesorov – Snapdragon 835, ktorú nájdeme v nadchádzajúcich vlajkových lodiach s veľkou pravdepodobnosťou u všetkých popredných výrobcoch smartfónov.

Qualcomm na margo predstavenia tohto procesora povedal, nová 10nm výrobná technológia prinesie v procesore 835 oveľa vyššiu výkonnosť a energetickú ako tomu bolo pri modeloch 820 a 821, ktoré sa pýšia 14nm procesorom.

5 minút nabíjania vám zabezpečí 5 hodín používania

Zároveň bola predstavená nová technológia Quick Charge 4.0, ktorá neprinesie len väčšiu kompatibilitu s viacerými káblami či viacero bezpečnostných opatrení, ale aj ešte rýchlejšie nabíjanie zariadení ako je tomu dnes. Slogan, s ktorým prišla spoločnosť totiž znie „5 hodín používania za 5 minút nabíjania“. Inými slovami Quick Charge 3.0 v porovnaní s Quick Charge 4.0 je o 20% pomalšia a o 30% menej efektívna.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close