WindowsWindows 10 Mobile

Qualcomm nepriamo potvrdzuje existenciu Surface Phone telefónu. Hľadá inžinierov, ktorí budú pracovať na operačnom systéme Andromeda OS

Začiatkom tohto mesiaca sme sa mohli prvýkrát dozvedieť o procesore Qualcomm Snapdragon 1000, ktorý by sme mali nájsť v tých najvýkonnejších zariadeniach. Len pre zaujímavosť, tento čip by mal ponúknuť 12 W TDP čo je až dvojnásobná hodnota oproti aktuálnemu vlajkovému modelu Snapdragon 850. Zároveň Snapdragon 1000 sa pomaly, ale isto blíži k výkonnom stolných procesorov, napríklad procesoru  Intel Core i5 8850U, ktorý ponúka 15 W TPD. Inými slovami tento procesor by sme mohli nájsť nie len v smartfónoch, ale aj v notebookoch.

Vráťme sa však k hlavnej téme, ktorou je v tomto prípade Surface Phone od Microsoftu. Najnovšom inzeráte na sociálnej sieti LinkedIn pod účtom aQualcomm sa objavila pracovná ponuka, v ktorej spoločnosť hľadá inžinierov, ktorí sa budú zaoberať vývojom procesora Snapdragon 1000 pre desktopy, Andromedu a Hololens.

Zdroj: Winfuture.de

Qualcomm povedal viac ako chcel

Na prvý pohľad nie až tak významná informácia, ale keď si ju rozmeníme na drobné tak to znamená, že spoločnosť Qualcomm vyzýva do priameho súboja Intel v rámci desktopov/notebookov a zároveň môžeme očakávať, že tento silný mobilný procesor nájdeme aj v produktoch spoločnosti Microsoft. Konkrétne v zariadeniach poháňaných operačným systémom Andromeda, ktorý by mal byť novou verziou Windowsu pre mobilné zariadenia (nie len pre smartfóny). Inými slovami možno predpokladať, že procesor by mal byť súčasťou Surface Phone telefónu, resp. obdobného zariadenia.

Zdroj: Winfuture.de, úvodný obrázok: behance.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close