Spravodajstvo

Qualcomm a Samsung údajne pracujú na procesore novej generácie Snapdragon 845

Nové telefóny Samsung Galaxy S8 a S8 + ešte nezačali na mnohých trhoch dodávať, ale už začali objavovať detaily o ich nástupcoch.

Podľa kórejskej spravodajskej služby The Investor, ktorá sa odvoláva na správu v Aju Business Daily spoločnosť, spolupracuje Samsung na novej mobilnej platforme so spoločnosťou Qualcomm. Tá bude v budúcom roku integrovaná do ich vlajkových lodí Galaxy S9. Správa tvrdí, že nový čip bude známy ako „Snapdragon 845„.

Čipy a zariadenia novej generácie

Samsung spolupracoval so spoločnosťou Qualcomm na najnovšom modeli Snapdragon 835 a jeho Galaxy S8 a S8+ sú prvými telefónmi, ktoré budú vydané s týmto čipsetom. Správa tvrdí, že 845 bude vytvorený buď Samsungom alebo taiwanskou spoločnosťou TSMC.

Nie je to žiadny veľký šok, že Qualcomm a Samsung rozširujú toto partnerstvo pre svoje čipy a zariadenia novej generácie a vzhľadom na množstvo času potrebného na vytvorenie a otestovanie nového hardvéru nie je ani prekvapujúce, že vývoj už prebieha.

Za zmienku stojí aj to, že Snapdragon 845 moniker zďaleka nie je potvrdený. Aj minulý rok sa okolo „Snapdragonu 830“ rozšírili početné klebety, až kým Qualcomm nepotvrdil že to bude Snapdragon 835.

Zdroj: theinvestor.co.kr, Qualcomm YouTube (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close