SamsungSpravodajstvoZariadenia

Qualcomm a OEM výrobcovia chcú definitívne ukončiť éru Apple Watch. Pomôcť majú nové procesory, ako aj nový operačný systém

Nadvláda spoločnosti Apple na trhu s prémiovými nositeľnými zariadeniami je jednoznačná. Už v budúcom roku by sa však mohli karty obrátiť.

Americký výrobca mikročipov Qualcomm a viacero OEM výrobcov z celého sveta plánuje už v tomto roku naplno rozbehnúť „závod“ za spoločnosťou Apple. Tá totižto už roky dominuje trhu s prémiovými nositeľnými zariadeniami vďaka populárnym hodinkám Apple Watch, ktoré patria na špičku trhu. Budúci rok by mal byť však pre výrobcov ako Google a Samsung kľúčový. Práve vtedy by sme sa totižto mali dočkať prvých vyzývačov hodiniek Apple Watch od spomenutých výrobcov, informuje zahraničný portál XDA-Developers.

Nový operačný systém pre nositeľné zariadenia

Základom snaženia za konkurencie schopnejšími nositeľnými zariadeniami je vývoj nového unifikovaného operačného systému. Budúci operačný systém síce bude niesť už dobre známe označenie Wear OS, no novú verziu bude využívať aj juhokórejský Samsung. Od toho sa tým pádom odvíja aj práve hlbšia spolupráca pri vývoji systému, ako aj prípadné využitie už existujúcich softvérových riešení a technológií. Po hardvérovej stránke by im mal v snažení pomáhať americký Qualcomm. Ten patrí už roky medzi ostrieľaného výrobcu mobilných procesorov patriaceho na špičku trhu.

Spustenie akcelerátora a vývoj nových čipsetov

I keď momentálne ešte výrobca Qualcomm nemá vo svojom portfóliu nové procesory pre prípadné nositeľné zariadenia od rozličných OEM výrobcov, situácia by sa mohla rapídne zmeniť už v budúcom roku. Už o rok by sa totižto na trhu mali objaviť prvé nositeľné zariadenia s úplne novými čipsetmi s označením Snapdragon Wear. Qualcomm však neplánuje byť oporou iba po stránke dodávok hardvéru. Zároveň by chcel totižto trh podporiť aj inou cestou. Spoločnosť sa preto rozhodla spustiť aj nový program s názvom „Wearables Ecosystem Accelerator“. Jeho cieľom je pomôcť OEM výrobcom pri vývoji a pri komercializácii nových nositeľných zariadení.

„S radosťou dnes predstavujeme program „Wearables Ecosystem Accelerator“ spoločne s ambicióznym súborom aktivít. Našim cieľom je byť spájadlom v priemysle, kde partneri z ekosystému spolupracujú na poskytovaní diferencovaných nositeľných zariadeniach a prinášajú novú energiu a inovácie do tohto priestoru,“ uviedol Pankaj Kedia, globálny vedúci segmentu nositeľných výrobkov v spoločnosti Qualcomm Technologies.

I keď spoločnosť Qualcomm explicitne zatiaľ neoznámila bližšiu spoluprácu so spoločnosťami Google a Samsung, je jednoznačné, že práve títo dvaja výrobcovia môžu z najnovších snáh a programov Qualcommu vyťažiť najviac. Nový unifikovaný operačný systém by v spojení s úplne novými procesormi Snapdragon Wear mohol trhu s nositeľnými zariadeniami vniesť čerstvý vietor do plachiet. Či to bude už o rok, o dva, či ešte neskôr však ukáže iba čas. Tak či tak spojenie takýchto velikánov rozhodne prinesie nové a najmä zaujímavé zariadenia.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close