Spravodajstvo

PureView značka po novom patrí pod HMD konzorcium. Akvizícia Nokie je tak „kompletná“

Pojem PureView pre fanúšikov mobilných technológií nie je neznámym. Stretnúť sme s ním mohli pri smartfónov Nokia Lumia a neskôr zariadeniach z kuchyne Microsoftu.

PureView je značkou prémiových fotoaparátov, ktoré si našli uplatnenie najmä v tých najvýkonnejších zariadeniach Lumia. Pôvodne boli vyvíjané samotnou Nokiou a neskôr od jej akvizície Microsoftom. Spoločnosť Microsoft po neúspešnom dobíjaní trhu so smartfónmi mobilnú divíziu Nokie odpredala spoločnosti HMD, ktorá po novom získava aj majetkové práva k značke PureView. Konkrétne sa jedná o jej dcérsku spoločnosť HMD Global Oy.

Dočkáme sa prémiového fotoaparátu v podaní Nokie?

Ťažko dnes povedať čo má spoločnosť HMD v pláne, ale určite neminuli nemalé prostriedky na to, aby PureView značku získali pod svoje krídla bez úmyslu jej využitia v budúcnosti. Spoločnosť údajne pracuje na prémiovom smartfóne s 5 šošovkami. Možno tak predpokladať, že PureView nájde využitie právu tu. V každom prípade všetko ukáže budúcnosť a my pevne veríme, že v nej nebude chýbať ani prémiová kamera PureView.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close