APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

PUBG chce spätne prilákať bývalých hráčov, ktorí presedlali na Fortnite. Akou cestou sa teda vydá?

Hru s názvom PUBG, inými slovami PlayerUnknown’s Battlegrounds, pozná zrejme každý poriadny gamer. Podobným fenoménom je aj o čosi mladší konkurent tejto hry, Fortnite. Obe hry spadajú pod ten istý žáner, ktorým je battleroyale. Tento žáner najprv rozbehla dnes už mŕtva hra H1Z1, ktorá po príchode PUBG zažila obrovský prepad a jej vývoj šiel dole vodou. PUBG začalo tomuto žánru dominovať, teda aspoň pokiaľ neprišiel Fortnite. Ten sa od PUBG výrazne líši, nie len graficky, ale aj hernými mechanikami a herným štýlom. Úplne iná odlišnosť vo viacerých aspektoch ale aj tak zapríčinila to, že mnoho hráčov radšej presedlalo z PUBG, na o čosi akčnejší a rýchlejší Fortnite. Nejedná sa o hrôzostrašné prepady v počte hráčov, no Fortnite stále naberá viac a viac na popularite a to sa vývojárom hry PUBG určite nepozdáva. Akým spôsobom chcú teda hráčov prilákať späť?

Posledné aktualizácie hovoria za všetko

Klasické PUBG prestalo veľa hráčov po čase nudiť. Niektorých nezaujala hra hneď na prvý pohľad (môj prípad), no niektorých omrzel akýsi pomalý vývoj hry, ktorý je samozrejme ovplyvnený hlavne samotnými schopnosťami hráča. Fortnite je v tomto aspekte oveľa rýchlejší a pokiaľ si človek prejde prvými pokusmi, v ktorých ustavične zomiera hneď na začiatku, zažije veľa napätia a zábavy a určite oveľa väčší počet hektickejších a akčnejších situácií. Tento fakt sa ale neodvíja iba od samotného herného štýlu a princípu hry, ale aj od snahy samotných vývojárov. Vo Fornite objavíte takmer každý týždeň/ dva, nový akčný mód, ktorý na celkom dlhú dobu zaujme aj tých hráčov, ktorých klasický mód omrzel. Aj keď je PUBG na trhu oveľa dlhšie, takýmto spôsobom sa vôbec neuberalo, teda aspoň doteraz. Najväčšou novinkou bolo pred pár mesiacmi, odhalenie novej púštnej mapy. Tá medzi používateľmi zožala veľa úspechu, no časom sa stala bežnou súčasťou hry. Posledné aktualizácie vývojárov hry PUBG ale prezrádzajú, akým smerom sa bude hra uberať. Nová mapa s rozmerom 4×4 kilometre alebo úplne nový mód Tequilla Sunrise, ktorý je dostupný iba 72 hodín od spustenia serverov, svojim princípom určite pripomína akúsi akčnejšiu atmosféru, ktorú ponúka práve jeho konkurent Fortnite. Hra sa vďaka novým módom určite oživí, no ešte väčší úspech ucíti hlavne kvôli pridaným skinom na zbrane, ktoré vítajú mnohí hráči.

Stratégia vývojárov hry PUBG je zrejme úplne jasná a ďalej sa už nechce hrať na klasickú battleroyale hru, v ktorej ide iba o špičkový gameplay, mechaniky a herné myslenie. Hráčov si chce prilákať späť hlavne skinmi a akčnejšími hernými módmi, vďaka ktorým sa ku tejto hre množstvo hráčov určite vráti.

Zdroj: polygon.com, úvodný obrázok (playbattlegrounds.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close