Svetu bol predstavený prvý skladací smartfón s ohybným displejom. Stojí za ním spoločnosť Royole

Zdroj: Royole

Prototypov a konceptov skladacích smartfónov sme videli už naozaj mnoho. Ani jeden zo svetových výrobcov sa ale za posledné roky neodvážil spraviť prvý krok v tejto oblasti. Ako to už zvykom býva, obrovský krok vpred musela najprv urobiť nejaká „neznáma“ technologická spoločnosť. Takou spoločnosťou je aktuálne Royole Corporation, ktorá len pred niekoľkými hodinami predstavila svetovo prvý skladací smartfón s ohybným displejom.

FlexPai

Prvý skladateľný smartfón s ohybným displejom prichádza pod menom FlexPai. Jeho najväčšou špecialitou je samozrejme samotný veľký 7,8-palcový ohýbací displej s rozlíšením 1920 x 1440 pixelov. Nad displejom sa vyčíňa celkom nepraktický a hrubý čierny panel, v ktorom sa nachádza dvojitý fotoaparát (20MP + 16MP). Smartfón v základnej verzii ponúka procesor Snapdragon 8150, 6GB RAM a 128GB interné úložisko, zatiaľ čo väčšia verzia ponúka až 8GB RAM a poprípade až 512GB úložisko.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Systém a adaptácia

Smartfón FlexPai je vybavený najnovšou a najprepracovanejšou verziou operačného systému Water OS, ktorý by mal byť podľa spoločnosti Royole Corporation dokonale adaptovaný na takúto obrazovku. Samotná obrazovka neustále pracuje s operačným systémom a zisťuje uhol zloženia. Vďaka tomu môžete svoj smartfón zložiť kedykoľvek na veľkosť prenosného smartfónu, no za pár sekúnd z neho budete mať malý dotykový laptop. Hrana samotného smartfónu v zloženom stave slúži zväčša na zobrazovanie notifikácií o prichádzajúcich hovoroch, správach a emailoch.

Využiteľnosť

FlexPai vyzerá ako celok naozaj zaujímavo. Je ale takýto typ zariadenia naozaj to, na čo sme toľko rokov čakali? Bez akýchkoľvek obáv môžeme povedať, že určite nie. Skladacie smartfóny musia prejsť ešte veľkú cestu aby sa mohli stať bežnou súčasťou našich životov. Najväčším postrachom aktuálnych skladacích zariadení je ich nedostatočne dotiahnutý dizajn, ktorý z celku tvorí celkom nepoužiteľný kus elektroniky za veľa peňazí.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Royole)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre