Recenzie

Prvý pohľad: Nový král strednej triedy? Lumia 735. Pýtajte sa

V redakcii momentálne máme jednu z horúcich noviniek Lumiu 735, ktorá sa na našom trhu predáva necelý mesiac.

 Na úvod musím povedať, že Nokia nesklamala, ale ani neprekvapila.

Konštrukcia telefónu je spracovaná na veľmi vysokej úrovni. Nič nevŕzga, všetko sedí na svojom mieste ako má. Vo vrchnej časti telefónu nájdeme jack pre 3,5mm konektor (pre sluchátka), na pravej hrane nájdeme ovládanie hlasitosti a tlačítko zablokovania telefónu. V spodnej časti najdete konektor pre nabíjanie.

 Samotný displej telefónu patrí určite medzi tie kvalitnejšie v strednej triede. Ponúka veľký 4,7‘‘ displej s HD rozlíšením, ktoré dnes je už takmer štandardom každého výrobcu v tejto cenovej kategórii. Medzi klady displeja patria skvelé pozorovacie uhly, ako aj citlivosť displeja, na ktorú nemôžem povedať jedno krivé slovo. Viditeľnosť je dobrá aj v exteriéri, kedy oceníte senzor, ktorý slúži na automatickú úpravu jasu podľa okolitého svetla. Displej je pokrytý tvrdeným sklom Gorilla Glass tretej generácie.

 O chod systému sa stará 4-jadrový procesor Snapdragon 400, ktorý nájdete napríklad aj v minuloročnej vlajkovej lodi od HTC 8X, a Nokie Lumie 920. Sekunduje mu 1 GB RAM pamäte a grafický chip Adreno. Zatiaľ som sa nestretol s aplikáciou alebo hrou, ktorá by telefón „zapotila“.

 Fotoaparát robí celkom slušne snímky, ktoré sa dajú kvalitovo porovnať s HTC 8X (ukážky fotiek pridáme v priebehu pár dní), pričom v niektorých prípadoch som sa stretol aj s kvalitnejšími zábermi. Avšak je tu jedno veľké ALE, ktoré Nokii vyčítam. Chýba tu hardvérové tlačítko spúšte fotoaparátu, ktoré mne osobne ako aktívnemu používateľovi fotoaparátu chýba.

Ďalším nedostatkom telefónu je malá vnútorná pamäť. Telefón nativne ponúka len 8 GB, z ktorých systém zabere takmer tretinu, teda veľké množstvo priestoru pre hudbu, náročnejšie hry a podobne Vám neostane. Riešením je pamäťová karta.

CAM00358

Telefón Vám predstavíme čoskoro bližšie, kde Vám ukážeme čo nájdete v škatuli telefónu, povieme si niečo o konektivite, prednom fotoaparáte, … Ak Vás niečo zaujíma, kludne sa opýtajte.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close