Apple

Prvý 5G smartfón od spoločnosti Apple bude predstavený už v roku 2020

Už niekoľko mesiacov sa špekuluje o spolupráci medzi spoločnosťami Apple a Intel. Vzťahy medzi týmito partnermi v posledných mesiacoch výrazne ochladli. Počas tohto roka bola spoločnosť Intel totižto oboznámená s tým, že Apple nebude pre modely iPhone v roku 2020 potrebovať špeciálny modem od Intelu. Ihneď sa začalo špekulovať o tom, či spoločnosť Apple začína s vývojom vlastného 5G modemu, alebo plánuje nadviazať partnerstvo s konkurenčným Qualcommom. Po niekoľkých mesiacoch ale vyšli na povrch nové informácie a ukázalo sa, že spoločnosť Apple neplánuje Intel odstaviť úplne a 5G modem značky Intel potrebovať jednoznačne bude. Podľa najnovších informácií by mal byť osadený v nových iPhonoch už v roku 2020.

Nový čip od Intelu trápia vážne problémy

Spoločnosť Intel svoje prvé 5G XMM 8000 Series modemy predstavila na tohtoročnej výstave MWC 2018. Základom modemu pre budúce iPhony má byť čip s označením 8616, ktorý ale aktuálne nie je vyrobený. Spoločnosť Intel ho plánuje vyrobiť špeciálnym 10nm výrobným procesom, ktorý by mal posunúť schopnosti samotného modemu na úplne iný level. Intel ale aktuálne pracuje iba s prototypom, ktorý je označený ako 8060. Ten ale trápia vážne problémy s prehrievaním.

Intel má ešte dosť času

Problémy s prehrievaním prototypu 8060 netreba brať na ľahkú váhu, no spoločnosť Intel ale ešte naozaj obrovské množstvo času, ktoré určite „zainvestuje“ do zlepšenia ochladzovania daného čipu v pripravovanom 5G modeme. Je vysoko nepravdepodobné, že by spoločnosť Intel koniec koncov zlyhala v prípade dodávania nových 5G modemov pre Apple, keďže sa potrebuje zúčastniť boja o vedúci pozíciu na trhu, o ktorú sa bude biť so spoločnosťou Qualcomm.

Zdroj: fastcompany.com, úvodný obrázok (YouTube – Jonathan Morrison)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close