ŠPEKULÁCIETECH

Prvé odhady ceny skladateľného smartfónu od Samsungu hovoria, že to nebude lacný špás. Toľkoto by mal stáť!

Keď sa povie skladateľný smartfón tak mnohých určite napadne, že to nebude lacný špás. Nuž, treba im dať za pravdu.

Najnovšie kórejsky magazín Korean Times prišiel s informáciami, ktoré hovoria o cene očakávaného smartfónu s ohýbateľným displejom. Cenovo prečnie všetky súčasné vlajkové lode tých najväčších výrobcov smartfónov. Podľa odhadov by jeho cena mala dosahovať skoro 2000 $. Cena bude tak výrazne vyššia ako pri smartfóne ZTE Axom M s dvomi displejmi, ktorý bol predstavený relatívne nedávno.

V reporte sa ďalej píše, že zariadenie by mohlo prísť začiatkom budúceho roka. Smartfón by mal ponúknuť 2 displeje, ktoré by malo byť možné rozložiť z 4,3“ zariadenia na 7,3“ tablet.

Zdroj: xda-developers.com

Údajne Samsung plánuje predávať len obmedzený počet týchto zariadení. Konkrétne hovoríme o čísle, ktoré sa pohybuje od 500000 kusov až po 2 milióny.

Viete si predstaviť vyžutie zariadenia s rozkladateľným displejom v praxi? Dajte nám vedieť v komentároch na našej Facebook stránke.

Zdroj: Korean Times via XDA-Dev, úvodný obrázok: Zdroj: Youtube (TechConfigurations)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close