Xiaomi

Prvé informácie o novom Xiaomi Mi 9 – špičkový fotoaparát od Sony, nový Snapdragon 8150 a až 10GB RAM

Aktuálna vlajková loď spoločnosti Xiaomi bola predstavená len nedávno. Xiaomi Mi Mix 3, prišiel s pokročilými technológiami, vynikajúcou výbavou, ako aj perfektnou cenovkou, ktorá oslovila množstvo zákazníkov po celom svete. Čínsky gigant strednej triedy každoročne predstavuje ale dve vlajkové lode, konkrétne sa jedná o vlajkové lode modelov Mi a Mi Mix. Aktuálna vlajková loď triedy Mi je jedným z najpopulárnejších smartfónov značky a ani niet divu, keďže sa jedná o zrejme najvyladenejší Xiaomi smartfón doposiaľ. Len pár mesiacov od predstavenia Mi 8 ale prichádzame s informáciami o jeho nástupcovi a musíme povedať, že Mi 9 bude teda doslova raketa.

Konkurent prémiových smartfónov v každej oblasti

Najlepšie smartfóny od spoločnosti Xiaomi sme vždy radili medzi najlepšie smartfóny roku, no popredné miesta si vždy uchmatli prémiové značky a ich smartfóny. Nová generácia smartfónu Mi môže ale karty úplne otočiť, keďže spoločnosť Xiaomi chystá naozaj veľké novinky. Mi 9 má byť totižto vybavený až trojicou objektívov na zadnej strane, pričom hlavný 48MP snímač bude pochádzať z výrobne Sony, konkrétne sa má jednať o snímač IMX586, ktorý môžeme bezproblémovo zaradiť medzi najlepšie snímače na svete. V prípade, že sa tieto informácie oficiálne potvrdia, budeme môcť Mi 9 zaradiť medzi smartfóny ako Mate 20 Pro, iPhone XS, Pixel 2 alebo Galaxy S9 a Note 9.

Fotoaparát ale nemá byť jedinou špičkovou vlastnosťou nového Xiaomi Mi 9. Nová vlajková loď má ponúknuť klasických 6GB a 8GB RAM, no nevylučuje sa ani 10GB alternatíva. Na vrchol trhu sa má zaradiť ale aj vďaka novému vlajkovému procesoru Snapdragon 8150, ktorý bol donedávna označovaný ako Snapdragon 855. Nová generácia vlajkového procesoru od Qualcommu má byť vyrobená novým 7nm výrobným procesom, čím bude bezproblémovo konkurovať procesorom od spoločností ako Huawei alebo Apple. Pri technickej stránke smartfónu treba určite spomenúť aj skener odtlačkov prstov zabudovaný v displeji, ktorý sa budúci rok stane zrejme akýmsi štandardom vlajkovej lode.

Predstavenie ako zvyčajne

Plány spoločnosti Xiaomi sa podľa všetkého nijako výrazne nezmenia a novú vlajkovú loď od Xiaomi uvidíme zrejme na začiatku leta. Jej predstavenie je totižto, ako zvyčajne, naplánované na prvú polovicu roku 2019, no všetci dobre vieme, že Xiaomi poväčšine volí práve tie neskoršie mesiace. Viacero zahraničných portálov uviedlo celkom nepravdivé informácie o tom, že nový Mi 9 bude prvým smartfónom s novým vlajkovým procesorom od Qualcommu. Táto informácia je ale úplne zavádzajúca, keďže procesor Snapdragon 8150 sa nachádza v už predstavenom skladacom smartfóne od spoločnosti Royole. Taktiež je takmer isté, že pred novým Mi 9 bude predstavených hneď niekoľko vlajkových smartfónov, ktoré budú pochopiteľne, poháňané novým vlajkovým procesorom od Qualcommu.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (gsmarena.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky