NovinkyWindows 10

Prvé benchmarkové výsledky Windowsu 10 na ARM procesoroch sú alarmujúce

Windows 10 na ARM procesoroch by mal byť malou revolúciou na poli s prenosnými zariadeniami. Niekoľko týždňov dozadu dokonca unikli prvé informácie o tom, že čoskoro sa dočkáme viacerých týchto zariadení, v rátane 12“ notebooku od HP, ktorý sa len omylom dostal na web.

Zdroj: MSP

Výkon Windowsu 10 na ARM procesoroch zatiaľ nevyzerá ružovo

Ako ste mohli vidieť vyššie tak jedným z hlavných ťahúňov bude cena. Ďalšie body tomuto typu zariadení majú nahrávať sľuby ako Microsoftu tak aj spoločnosť Qualcomm týkajúce sa oveľa dlhšej výdrže batérie. Dnes sa do obehu dostali prvé výkonnostné porovnania, kde výsledky skutočne nejak moc neohúria, veď posúďte sami (Qualcomm CSL).

Zdroj: MSP

Ako ste mohli vidieť vyššie tak výsledky skutočne nie sú nič moc. Dokonca keď zoberieme do úvahy, že niektoré Android zariadenia bežiace na procesore Snapdragon 835 dosahujú už pri jednom jadre výsledok okolo 2200 bodov a pri viacjadrových porovnaniach sa hýbu cez 7000 bodov, tak Microsoft a Qualcomm majú čo doháňať.

Hoci stále tu môže byť viacero vysvetlení týchto výsledkov ako je napríklad slabá optimalizácia alebo že benchmarkové testy neberú do úvahy ARM emulátor, ktorý môže mať za následok oveľa rýchlejší chod aplikácií. Avšak aj napriek tomu by tieto výsledky mali byť pre obe spoločnosti varovným signálom.

Zdroj: MSP

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close