Spravodajstvo

Prvá verzia inteligentných okuliarov HoloLens príde už budúci rok

Zhruba pred dvomi týždňami sme vám priniesli krátky článok o inteligentných okuliaroch HoloLens, v ktorom sme spomínali, že Microsoft ich budúcnosť vidí hlavne v rukách vývojárov, dizajnérov či inžinierov ako v rukách „bežných“ zákazníkov, ktorí vidia tento produkt skôr ako nástroj na spestrenie voľného času. Satya Nadella, CEO Microsoftu v rámci rozhovoru pre zahraničnú televíznu stanicu BBC na margo týchto inteligentných okuliarov hovoril o tom, že sa jedná o dlhú 5-ročnú cestu, ale pozerajú sa dopredu a chceli by prvú verziu týchto inteligentných okuliarov vypustiť do obehu už budúci rok.

Pre tých, ktorí o okuliaroch HoloLens ešte nepočuli, tak sa jedná o inteligentné okuliare, ktoré kombinujú virtuálnu realitu projektu Oculus fit rozšírenú o realitu podobnú projektu Google Glass.

Celý rozhovor Nadella-u si môžete pozrieť na videu nižšie.

Zdroj: BBC.co.uk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close