SpravodajstvoTECHNOLÓGIEVeda a výskum

Prosthesis je gigantický exoskelet, ktorý je možné pilotovať. Jeho autor chce vytvoriť nový druh športu

Spoločnosť, stojaca za projektom, chce vytvoriť nový šport a tým je závodenie v robotických oblekoch

Nový stroj od spoločnosti Furrion Exo-Bionics by mohol splniť sny každého malého chlapca, a to vidieť závody ľudí, v robotických oblekoch. Píše o tom portál Futurism.

Exoskelet je zariadenie, ktoré dokáže zvýšiť ľudskú silu, alebo pomôcť chromým ľuďom získať späť stratenú mobilitu. Prosthesis je ale trochu iný. Váži cez 4-tisíc kg a ide o štvornohý exoskelet, ktorý dokáže zodvihnúť auto, šplhať po skalách alebo behať po snehu. Jeho cieľom je založiť nový druh športu, ktorým sú závody robotov.

Prosthesis bol vo vývoji viac ako 10 rokov a hlavnou myšlienkou projektu bolo priniesť čo najzakladanejší „chodiaci stroj,“ ktorý sa už čoskoro dostane na verejnosť. Prvou pilotkou bude profesionálna atlétka Cassie Hawrysh a šampiónka v jazde na saniach. Tím, stojaci za projektom, sa priznáva, že nemajú najmenšie tušenie, ako schopnosť v jazde na saniach ovplyvní ovládanie obrovského exoskeletu. Po trojdňovom, intenzívnom tréningu, sa však naučila so štvornohým exoskeletom spraviť prvý krok.

„Bol to pre nás monumentálny okamih. Priznávam, že počas tréningu som sa so strojom párkrát prevrátila,“ hovorí Cassie Hawrysh.

Závody robotov by mohli v  budúcnosti postaviť špičkových atlétov, v robotických oblekoch, na prekážkovú dráhu, kde by museli zdolať prekážky, alebo presúvať ťažké objekty. Na to, aby dokázal atlét úspešne ovládať Prosthesis, musí hýbať rukami a nohami zároveň. Tento pohyb sa zaznamená, zosilní, a prenesie do štyroch masívnych končatín.

Ak by ste mali záujem stať sa pilotom a sadnúť si do kokpitu tohto masívneho stroja, môžete sa kľudne zapojiť do kampane. Spoločnosť Exo-Bionics ponúka šancu každému, cez ich crowdfundingovú kampaň (pozn. reakcie: kampaň, pri ktorej pomáha verejnosť financovať určitý projekt). Podľa toho, koľko sa rozhodnete projektu prispieť, môžete buď sadnúť do kokpitu exoskeletu Prosthesis, alebo získať prístup na rôzne podujatia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close