Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEVeda a výskum

Google dostal povolenie na vývoj bezdotykovej technológie ako sme mohli vidieť vo filme Minority Report

Určite nikto z nás nepochybuje o tom, že raz budeme ovládať ako domáce spotrebiče, televízory, automobily a ďalšie technologické „hračky“ prostredníctvom gest. Otázkou je však kedy.

Google dostal od FFC povolenie na vývoj bezdotykovej technológia na ovládanie gadgetov

Federal Communications Commission (FCC), resp. Federálna komunikačná komisia dala zelenú vývoju projektu „Project Soli“, ktorého cieľom je docieliť možnosť ovládania technologických gadgetov prostredníctvom radarových senzorov bez toho, aby ste sa ich dotýkali.

Project Soli začal v roku 2015, kedy spoločnosť Google ohlásila technológiu ako z filmu „Minority Report“, ktorou je možné ovládať jednotlivé technologické gadgety. Napríklad zvýšiť zvuk hudby otočením zápästia, priblíženie obrázkov roztiahnutím dvoch prstov a podobne. Ako funguje táto technológia v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Projekt mal byť vstupnou „bránou“, ktorá mala položiť základy bezdotykového ovládania zariadení. Technologický gigant Facebook sa však voči nej ohradil. Radary spoločnosti Google mali byť totiž tak silné, že by rušili iné radarové vlny. Nakoniec sa však obe spoločnosti dohodli na tom, že hoci sa spoločnosť Google bude usilovať o najvýkonnejšiu radarovú technológiu tak nebude tak silná ako bola pôvodne plánovaná.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: Youtube (Google ATAP)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Bezdotykové ovládanie Google Project Soli Technológie Veda Vývoj

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close