SpravodajstvoWindows

Project Neon potvrdený. Oficiálny názov je Fluent Desing System a prinesie redizajn Windowsu 10

O projecte Neon sa toho popísalo dosť ako aj bolo ukázaných viacero výsledkov tohto projektu, avšak doteraz nebol oficiálne potvrdený. Počas Buildu 2017 Microsoft existenciu tohto projektu oficiálne potvrdil ako aj oznámil jeho oficiálne meno – „Fluent Design System“.

Fluent Design System prinesie pre koncových používateľov hlavne viacero dizajnových zmien založených na rozhraní Metro, ktoré spoločnosť zaviedla príchodom Windows 8. Tešiť sa teda môžeme na radu nových grafických prvkov či efektov.

Zavedenie nového dizajnového rozhrania by malo zjednotiť pracovné prostredie aplikácií v „jedno“. Výsledkom by malo byť teda na konci dňa intuitívne rozhranie aplikácií naprieč celého systému.

Microsoft ďalej uvádza, že dizajn rozhrania sa môže mierne líšiť v závislosti od typu zariadenia, ktoré budete používať, tam možno hľadať aj zárodky názvu „Fluent Design System“. Prvé zmeny by sa mali prirodzene týkať natívnych aplikácií Microsoftu, a neskrôr by mali byť pomaly rozširované aj na ďalšie.

Zdroj: Youtube, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Fluent Desing System projekt Neon Windows 10

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close