NovinkyWindows 10

Project Neon potvrdený. Oficiálny názov je Fluent Desing System a prinesie redizajn Windowsu 10

O projecte Neon sa toho popísalo dosť ako aj bolo ukázaných viacero výsledkov tohto projektu, avšak doteraz nebol oficiálne potvrdený. Počas Buildu 2017 Microsoft existenciu tohto projektu oficiálne potvrdil ako aj oznámil jeho oficiálne meno – „Fluent Design System“.

Fluent Design System prinesie pre koncových používateľov hlavne viacero dizajnových zmien založených na rozhraní Metro, ktoré spoločnosť zaviedla príchodom Windows 8. Tešiť sa teda môžeme na radu nových grafických prvkov či efektov.

Zavedenie nového dizajnového rozhrania by malo zjednotiť pracovné prostredie aplikácií v „jedno“. Výsledkom by malo byť teda na konci dňa intuitívne rozhranie aplikácií naprieč celého systému.

Microsoft ďalej uvádza, že dizajn rozhrania sa môže mierne líšiť v závislosti od typu zariadenia, ktoré budete používať, tam možno hľadať aj zárodky názvu „Fluent Design System“. Prvé zmeny by sa mali prirodzene týkať natívnych aplikácií Microsoftu, a neskrôr by mali byť pomaly rozširované aj na ďalšie.

Zdroj: Youtube, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close