Spravodajstvo

Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows

Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows. Oficiálne stanovisko spoločnosti si môžete prečítať nižšie.

„Zaviazali sme sa poskytnúť vývojárom viacero možností ako priniesť ich aplikácie na Windows platformu, spolu s prevedením webových a iOS, aplikácií a čoskoro aj Win32. Project Astoria nie je ešte pripravený, ale ďalšie nástroje ponúkajú veľa možností pre developerov. Napríklad, iOS „most“, ktorý ponúka písanie univerzálnych Windows aplikácií cez UWP APIs, ktorý kombinuje UWP a iOS pojmy ako sú XAML a UIKit. Vývojári teda môžu písať aplikácie bežiace na všetkých Windows 10 zariadeniach a tak získať výhodu. Sme vďační za spätnú väzbu od vývojárskej komunity a tešíme sa na ich podporu pri vývoji aplikácií pre Windows 10.“

Pre tých, ktorí project Astoria nepoznajú, tak sa jedná o nástroj pre vývojárov, ktorý mal umožňovať transformáciu aplikácií z konkurenčných operačných systémom na Windows platformu.

Ak by vás zaujímalo viacej podrobnosti o projekte Astoria, tak vám odporúčame prečítať si sériu článkov, ktoré sme na túto tému napísali dávnejšie (odkaz).

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close