APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chlapík roky trénoval video hry zamerané na formulu s jediným cieľom, aby porazil skutočného jazdca. Takto to dopadlo

Je podľa vás možné na základe dlhodobého tréningu v rámci simulátorov a počítačových hier sa vytrénovať do takej úrovne, aby ste porazili reálneho jazdca formule? Hneď v úvode vám povieme, áno dá sa to.

Šokujúce víťazstvo

Šokujúce víťazstvo 23-ročného profesionálneho hráča hier Enza Bonita šokovalo komentátorov (a určite nie len ich), ktorí pokladali tento „absurdný“ pretek za dopredu rozhodnutý. Enzovi sa podarilo poraziť profesionálneho jazdca Lucas Di Grassi-eho, ktorý je aktuálne jazdcom Formuly E a bývalý profesionálny jazdec Formuly 1.

Enzovi sa to podarilo v rámci súťaže Race of Champions, ktorá sa koná v Mexiku od roku 1988. Od roku 2018 sa jej môžu zúčastniť aj virtuálni pretekári. Enzo je profesionálnym hráčom závodných hier pričom pri pojme „profesionálny virtuálny závodník“ zabudnite na klávesnicu a myš. Jedná sa totiž o simulátory, ktoré simulujú preteky automobilov až do takých detailov ako sú opotrebované pneumatiky, odpruženie či manipulácia s vozidlami. Zároveň títo virtuálny pretekári využívajú reálne pedále, volanty a ďalšie príslušenstvo ako v reálnom svete.

Pretekári v reálnom živote potrebujú na to, aby sa stalo profesionálmi roky tréningu v reálnych automobiloch na trati. Toto víťazstvo virtuálneho hráča je dôkazom toho, že svet počítačových hier a simulátorov je už na toľko vyspelí, že dokáže konkurovať reálnemu svetu.

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky