HuaweiSpravodajstvo

Procesory Kirin už nebudú naďalej len výsadou smartfónov značky Huawei

Huawei mení stratégiu spojenú s dcérskou spoločnosťou HiSilicon. Nebude už výlučne dodávať procesory len pre svoje zariadenia.

Keď príde reč na procesory značky HiSilicon (Kirin), tak sa mnohým z nás automaticky spoja so smartfónmi Huawei, ktoré ich využívajú. Doteraz boli tieto procesory výsadou len zariadení spoločnosti Huawei, to sa však v krátkej budúcnosti zmení.

HiSilicon  bude ponúkať svoje proukty celému trhu

Spoločnosť HiSilicon dlhú dobu dodávala procesory výlučne pre spoločnosť Huawei, to by sa však malo zmeniť. Portál AndroiCentral.com prišiel so správami, v ktorých píše, že spoločnosť sa otvára ostatným firmám a trhom.

Huawei však nezostane bez dodávateľov procesorov. Vzhľadom na to, že ide o jednu zo spoločností, ktoré patria pod konzorcium Huawei, tak oddelená spoločnosť od HiSilicon (pozn. redakcie: Shenzhen HiSilicon) bude zodpovedná za dodávky čipov pre svoju materskú firmu. Spoločnosť Shanghai HiSilicon zas bude zodpovedná za dodávky procesorov pre zvyšok trhu.

Huawei Kirin procesor
Zdroj: Huawei

HiSilicon okrem predaja niektorých svojich čipov na voľnom trhu mení aj názvy niektorých svojich produktových radov a rozširuje svoju prítomnosť v niekoľkých nových segmentov. Napríklad v prípade produktovej rady Camera, ktorá dodávala čipy primárne pre profesionálne bezpečnostné zariadenia, sa názov mení na Smart Vision a zároveň sa rozšíri dostupnosť produktov pre širšiu škálu zariadení so sústredením na spotrebnú elektroniku a pre automobilový priemysel.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close