HuaweiSpravodajstvo

Procesor Huawei Kirin 990 bude predstavený počas IFA 2019

Spoločnosť Huawei pomocou svojho Youtube kanálu informuje verejnosť, že počas IFA 2019 predstavený nový procesor Kirin 990.

Spoločnosť Huawei prostredníctvom svojho oficiálneho Youtube kanálu zdieľa video, v  ktorom prezrádza dátum predstavenia nového procesora Kirin 990. Stane sa tak počas nadchádzajúceho eventu IFA, ktorý sa bude konať 6. až 11. septembra.

Procesor Kirin 990 by sa mal vyrábať 7NM EUV procesom (pozn. redakcie: jedná sa o technológiu, ktorá pomôže riadiť škálovanie pre generácie viacerých uzlov / Extreme Ultraviolet Lithography), ktorý poskytne o 20% väčšiu hustotu tranzistorov, vďaka čomu bude mať zvýšenú energetickú účinnosť.  Od modelu Kirin 990 sa tiež očakáva, že bude mať zabudovaný 5G modem.

Všetko zatiaľ naznačuje, že procesor umožní natáčanie 4K videí pri 60fps. Tiež očakávame vylepšenú NPU založenú na architektúre Da Vinci spoločnosti Huawei (pozn. redakcie: Da Vinci je architektúra strojového učenia) v  kombinácií s najnovšími komponentmi CPU a GPU od spoločnosti ARM.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
IFA 2019 Kirin 990

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close