NovinkyTIP REDAKCIEXiaomi

Privítajme nového kráľa strednej triedy – Xiaomi Mi A2 je v predaji s agresívnou cenovkou pod 200€

Len niekoľko týždňov dozadu spoločnosť Xiaomi predstavila zbrusu dva nové smartfóny – Xiaomi Mi A2 Lite a Xiaomi Mi A2. Prvý z dvojice smartfónov sa predáva už niekoľko dní a druhý menovaný smartfón sa dostáva v týchto dní do predaja. Medzi prvými e-shopmi, ktoré ho ponúkajú je Lightinthebox.com, kde je dostupný za menej ako 200€ za podmienky využitia kupónu „ALLITBMIA2“. Čerešničkou na torte je doručenie bez ďalších doplatkov pri využití dopravy„Expedited Postal“.

Xiaomi Mi A2 smartfón nájdeš tu

Smartfón cenovo a výkonnostne prekonáva Mi Note 5

Doterajším kráľom strednej triedy bol smartfón Xiaomi Mi Note 5, ktorý má silnú konkurenciu v podobe jej novšom „súrodencovi“ Mi A2. Telefón ponúka veľký 5,99“ IPS FULL HD+ displej s pomerom strán 18:9 (1080 x 2160 bodov), ktorý pokrýva viac ako 77% prednej strany. Chváli sa ďalej krycím sklíčkom Gorilla Glass 3 a svietivosťou 450 nitov. Nad displejom nájdeme ešte 20MPx snímač Sony IMX376 s veľkosťou pixelov 2.0μm.

Zdroj: Youtube (Mrwhosetheboss)

Zadná strana zariadenia zaujme na prvý pohľad dvojicou fotoaparátov, ktoré do vienka dostali rozlíšenie 12MPx (SONY IMX486, 1.25μm, f/1.75) a 20MPx (SONY IMX376, 2.0μm, f/1.75), duálnym dvojtónovým bleskom a skenerom odtlačkov prstov. Vráťme sa však k fotoaparátu, ten okrem vysokého rozlíšenia podporuje 4K videá, automatické ostrenie, podporu AI technológie, možnosť úpravy ISO, detekciu tváre či digitálny zoom.

Zdroj: Youtube (Mrwhosetheboss)

V rámci hardwarovej výbavy nechýba nový procesor Qualcomm Snapdragon 660 s 8-jadrami, 4GB RAM, grafický čip Adreno 512 a 32GB úložný priestor. V rámci konektivity mnohých určite poteší, že telefón v globálnej verzii ponúka podporu 800 MHz LTE frekvencie.

Zdroj: Youtube (Mrwhosetheboss)

Nechýba ani podpora dvoch aktívnych SIM kariet či nový Bluetooth 5.0 štandard ako aj technológia rýchleho nabíjania (Quick Charge 3.0). Smartfón ponúka akumulátor s kapacitou 3100mAh. Na druhej strane nevýhodou tohoto smartfónu je absencia 3,5 jacku pre slúchadlá. Inými slovami ak sa rozhodneš pre kúpu tak Bluetooth slúchadlám sa nevyhneš, resp. si budeš musieť vystačiť s redikciou, ktorú nájdeš v balení. 

Ak ťa  telefón zaujal tak nezabudni na kupón „ALLITBMIA2“, ktorý aktivuješ v košíku a nezabudni ani na zvolenie typu dopravy Expedited Postal. Vyhneš sa tak platbe DPH a CLA.

Zdroj: vlastný

Xiaomi Mi A2 smartfón nájdeš tu

Zdroj: vlastný, obrázky: Youtube (Mrwhosetheboss)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close