SpravodajstvoXiaomi

Prišlo to, čo mnohí očakávali. Xiaomi začalo v prvých regiónoch zvyšovať ceny smartfónov. Prečo sa tak deje?

Xiaomi začalo v prvých regiónoch dvíhať ceny.

Xiaomi sa vo všeobecnosti pokladá za spoločnosť, ktorá ponúka skvelý pomer CENA : VÝKON. Dlhé roky, telefóny spoločnosti vo všeobecnosti patria medzi najdostupnejšie smartfóny na trhu, pričom aj pri kúpe lacnejšieho telefónu, malokrát sa stalo, že kupujúci spravil zlú kúpu a zaobstarali si „nepoužiteľné“ zariadenia.

Nuž, polovodičová kríza, ktorá zasiahla najmä automobilový priemysel, sa najnovšie vo veľkom prelieva aj do sveta mobilných zariadení, kde výrobcovia rovnako hlásia nedostatok čipov. Ešte v apríli tohto roka sme informovali, že čoskoro nás čaká zvýšenie cien smartfónov. Dôvodom je skorý všeobecný nástup nedostatku čipov pre smartfóny. Neskôr, približne 2 týždne dozadu, sme upozorňovali na to, že už aj Xiaomi priznáva prvé problémy s nedostatkom čipov. Išlo konkrétne o problém s vlajkovým smartfónom Mi Mix 4, ktorý sa stal „nedostatkovým tovarom“. Samozrejme, nedostatok  čipov, sa netýka len vlajkových smartfónov, ale aj tých cenovo dostupnejších.

Xiaomi zvyšuje ceny smartfónov

Najnovšie, ako informuje portál Gizmochina.com, tak spoločnosť Xiaomi začala zvyšovať ceny prvých modelov smartfónov naprieč Indiou. Dôvodom tohto kroku je, ako sme už vyššie niekoľkokrát naznačili, nedostatok čipov.

Nejde pritom len o kozmetické zvýšenie cien. V prípade modelu Redmi Note 10, ide o zvýšenie na úrovni 2 000 Rs, čo je po prepočte približne 23€. Tento model pritom patrí medzi jeden z dostupnejších. Aktuálne v Indii stojí po prepočte okolo 161€, namiesto 138€.

K  zvýšeniu ceny došlo aj v prípade modelu Poco M3, ktorého cena vzrástla o 500 Rs, pričom finálna cena smartfónu je približne 126€, namiesto  niečo málo cez 120€.

Hoci zvýšenie cien sa netýka nášho trhu, tak je to len otázka času, kedy sa nedostatok čipov prejaví aj na cenách smartfónov v našom regióne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close