AutáSpravodajstvoXiaomi

Pripravte sa! Xiaomi oznámilo dátum, kedy predstaví svoj prvý elektromobil! Uvidíme ho i u nás?

Dátum predstavenia prvého elektromobilu od Xiaomi je na svete. Prvé vozidlá by tak mali byť uvedené na trh už v priebehu najbližších rokov.

Čínska spoločnosť Xiaomi len tento rok oznámila, že vstupuje do víru elektromobilov a my sa budeme môcť už vo veľmi blízkej dobe previezť v jednom z nich. Od tej doby vyšlo na verejnosť mnoho špekulácií o možnom dizajne vozidla, jeho výbave či taktiež dátume predstavenia. Práve dátum je niečo, nad čím si mnohí z nás lámu hlavu a v toľkom víre informácií nevieme určiť, ktoré z nich sú pravé a ktoré nie. Najčastešie sa však medzi špekulovanými dátumami vyskytuje rok 2024, ktorý nám práve potvrdzuje i sama spoločnosť. Ako to teda nakoniec s týmito vozidlami bude nám približuje portál Xiaomiadictos.com. Ak ste teda zvedaví, či sa na takomto vozidle preveziete aj vy a kedy to bude možné, sledujte pozorne.

Rok 2024 bude rokom elektromobilov

Spaľovacie motory sa už pomaly presúvajú do úzadia práve pre o niečo ekologickejšiu a lacnejšiu alternatívu prepravy. Dnes sa už elektromobily vyrábajú vo veľkom a uvedomujú si to i spoločnosti vyrábajúce inú elektroniku. Inak na tom nie je ani Xiaomi a každý jeden pozorný fanúšik vie, že práve CEO spoločnosti momentálne pracuje na vývoji prvého elektromobilu. Dátum predstavenia však bol neznámy, teda len doteraz.

Práve spomínaný CEO spoločnosti, Lei Jun oznámil, že prvé elektromobily budú predstavené už v prvej polovici roku 2024. Dátum predstavenia je teda jasne daný aspoň orientačne. Konečne tak môžeme upustiť od špekulácií a sústrediť sa na výbavu a vlastnosti tohto elektromobilu. Tu však nekončíme a pre uvedenie vozidla na trh si spoločnosť vyhradí ešte ďalší rok. Prvý elektromobil spoločnosti tak bude predaný až v roku 2025.

Ako to bude s dostupnosťou vozidla?

Čo nás však všetkých zaujíma je dostupnosť elektromobilov od čínskej spoločnosti Xiaomi. Nejeden z nás si už isto brúsi zuby na dostupný prepravný prostriedok, čím elektromobil od Xiaomi isto bude. CEO spoločnosti sa vyjadril i k tejto téme i keď len nepriamo. Prvá výrobná továreň pre tento elektromobil sa bude nachádzať v Pekingu, čo nám mierne naznačuje, že zatiaľ s globálnou dostupnosťou nemusíme rátať. Preprava by totiž bola náročná a drahá, čím by sa ceny vozidiel neprimerane navýšili.

Nie je však vylúčené, že elektromobily časom opustia i Čínu, čo Lei Jun tiež nevyvracia. Spočiatku sa však chce sústrediť len na domáci čínsky trh a overiť si, že všetko bude v najlepšom poriadku predtým, než svoje vozidlá prinesie i do Európy.

Kúpili by ste si elektromobil od spoločnosti Xiaomi? A kedy si myslíte, že sa dostanú na globálny trh? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close