Spravodajstvo

Priemerný životný cyklus smartfónov je 33 mesiacov. Apple a Samsung telefóny však meníme skôr

Priemerný životný cyklus smartfónov podľa Strategy Analytics je 33 mesiacov. Dôvodom predlžovania životnosti je nedostatok inovácií a cena.

Viete aký je priemerný životný cyklus smartfónov, ktoré používame? Štúdia, na ktorú upozorňuje portál venturebeat.com  hovorí, že smartfóny v priemere meníme každých 33 mesiacov.

Štatistiky teda hovoria, že smartfóny používame v  priemere 3 roky. Nie je to však tak pri každej značke. V prípade smartfónov od spoločnosti Apple, používatelia obmieňajú zariadenie každých 18 mesiacov. V prípade telefónov Samsung je to ešte o niečo menej, 16.5 mesiaca.

David Kerr, senior viceprezident spoločnosti Strategy Analytics, poznamenal: „Operátori a výrobcovia smartfónov čelia výraznej zotrvačnosti používania smartfónov, pretože spotrebitelia vnímajú klesajúcu inováciu alebo marginálnu pridanú hodnotu v nasledujúcich generáciách vlajkových zariadení. Zároveň sa predajcovia snažia o ziskovosť, keď ceny smartfónov stúpajú smerom k a nad 1 000 dolárov.“

Štúdia ďalej hovorí, že najväčšiu lojalitu zákazníkov, ktorí so opäť kúpia telefón rovnakej značky majú práve zákazníci Samsungu a Apple, niečo viac ako 70%. Ďalším zistením je, že čoraz dôležitým faktorom pri výbere nového smartfónu je fotoaparát, a  to najme v prípade žien a „Z“ generácie (pozn. redakcie: za „Z“ generáciu sa označujú mileniáli, teda deti narodené v rokoch 1990 až 1995). Práve v  oblasti kvality kamery podľa štúdie spoločnosti, piatria Apple a Samsung  medzi najinovatívnejšie spoločnosti na trhu. Možno aj to prispieva k rýchlejšej výmene smartfónu, ako je priemer.


*Štúdia robená spoločnosťou Strategy Analytics bola realizovaná na vzorke 2.500 používateľov smartfónov vo veku od 18 do 64 rokov, ktorí tvorili reprezentatívnu vzorku Američanov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close