Spravodajstvo

Priemerný človek denne strávi na internete 6 hodín a 42 minút. Patríte aj Vy do priemeru?

Priemerný používateľ internetu strávi denne za monitorom 6 hodina 42 minút. Je to však stále takmer o polovicu menej ako strávia Filipínčina.

Digitálna agentúra Hootsuite nedávno publikovala report, v  ktorom sa venovala spotrebiteľskému správaniu používateľov na internete naprieč 230 krajinami sveta, vrátane Slovenska.

Takto vyzerajú globálne štatistiky

Koľko času priemerne podľa Vás strávi bežný človek na internete? Nuž, je to od krajiny ku krajine rôzne. Globálny priemer však je 6 hodín a  42 minút. Tou „naj“ krajinou sú Filipíny, kde bežný človek strávi na internete 10 hodín a 2 minúty denne. Na úplne opačnom konci je Japonsko, kde denne priemerný človek strávi 3 hodiny a 45 minút.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo ľudia robia na internete?

Venujeme sa podľa vás len práci? Nuž, budeme Vás musieť sklamať. Skôr sa venujeme prokrastinacii, resp. tráveniu času na sociálnych sieťach. V priemere na nich strávime denne 2 hodiny a  16 minút. Len pre zaujímavosť, Filipínčina sú denne na sociálnych sieťach 4 hodiny a 12 minút, zatiaľ čo Japonci len 36 minút.

Najväčší nárast používateľov internetu má India, kde počet používateľov narástol o 21%. Na úplne opačnej strane stoja krajiny ako Severná Kórea, kde obyvatelia majú obmedzený prístup na internet. Len pre zaujímavosť, ak by ste chceli mať prístup k internetu v Severnej Kórii, tak by ste museli požiadať úrady o udelenie povolenia. V súčasnosti takýmto povolením disponuje len 20-tisíc obyvateľov.

Expertka však hovorí, že nie je dôvod na paniku, aby sme sa báli koľko času trávime z monitormi (pozn. redakcie: aj keď o tom osobne pochybujeme). Vysoké hodnoty vysvetľuje nasledovne:

„Veľkú časť tohto času možno vysvetliť prácou, ktorá je stále online. (Napríklad Uber, ktorý si vyžaduje takmer neustále používanie aplikácie vodičmi). Potom je tu digitalizácia vládnych a administratívnych procesov, ktoré sa teraz čoraz častejšie uskutočňujú online, a nie osobne, čo môže byť ďalším faktorom, ktorý prispieva.“

Slovnesko

Zaujímavosťou je, že na Slovensku máme viac aktivovaných SIM kariet, ako máme obyvateľov. Celkovo máme registrovaných 7,8 milióna SIM kariet (pozn. redakcie: číslo môže byť kľudne reálnym, aj my používame 2 karty – pracovný a súkromný). V  súčasnosti najviac používateľov zo sociálnych sietí na Slovensku má Facebook,  2,6 miliónom používateľov. Darí sa však aj iným sociálnym sieťam, Instagram má napríklad 1,1 milióna ľudí,  LinkedIn 570 tisíc ľudí, Snapchat 277 tisíc ľudí a Twitter 145 tisíc. Aktívnych používateľov sociálnych sietí je v skutočnosti všaj „len“ približne len 2,7 milióna.  Len pre zaujímavosť, na Slovensku internet využíva 85% populácie (4,63 milióna ľudí) a priemerný vek používateľa internetu je 41,2 rokov. Z toho internet denne využíva viac ako 80% populácie, 15% aspoň raz za týždeň, 4% aspoň raz za mesiac a 1% menej ako raz za mesia.

pocet pouzivatelov internetu na slovensku
Zdroj: datareportal.com

Štúdia sa bohužiaľ v prípade jednotlivých krajín nevenuje podrobnejšie dátam, ktoré boli prezentované v  globálnom meradle.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close