SpravodajstvoXiaomi

Príde predsa len Xiaomi 12 Ultra? Vlajková séria smartfónov od Xiaomi začína byť komplikovaná

Xiaomi 12 Ultra nakoniec predsa len môže prísť. Informácie o existencii tohto smartfónu tentoraz prichádzajú priamo od predstaviteľa Xiaomi.

Čínska spoločnosť Xiaomi nám len pred pár týždňami predstavila svoje smartfóny z radov Xiaomi 12. Nedočkali sme sa však všetkých modelov, no čínske verzie smartfónov Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a dokonca i Xiaomi 12X sú už na svete. Čoskoro by sme sa však mali dočkať aj globálneho predstavovania modelov. To by malo zahŕňať i modely akým je Xiaomi 12 Lite. Viaceré zdroje však poukazovali na to, že sa tento rok nedočkáme modelu s označením Xiaomi 12 Ultra, ktorý by bol tretím modelom v poradí s prívlastkom Ultra. Dnes to však vyzerá celkom inak, tvrdí známa komunita Xiaomiui. Vlajková línia smartfónov od Xiaomi pre rok 2022 môže byť teda oveľa viac komplikovanou, ako sme pôvodne očakávali.

Príde Xiaomi 12 Ultra predsa len na svet?

Po poslednej informácii o vynechaní tohtoročného modelu Xiaomi 12 Ultra sme sa oň akosi prestali zaujímať. Dôvodom vynechania tohto modelu malo byť predstavenie až dvoch smartfónov z radu Xiaomi MIX 5 pre tento rok. Ten sa má dočkať aj svojej Pro verzie, ktorá mala nahradiť práve model Xiaomi 12 Ultra. Wang Teng, generálny riaditeľ čínskeho Xiaomi však teraz prostredníctvom sociálnej siete Weibo oznámil príchod i modelu s prívlastkom Ultra.

Tento model by mal prísť s vylepšenou kamerou a jeho cieľovou skupinou majú byť práve fanúšikovia mobilnej fotografie. Nečudovali by sme sa teda, keby sa keby sa tento model neskôr nachádzal na vrchole rebríčku fotomobilov, ktorému dlhú dobu kraľoval jeho predchodca s označením Mi 11 Ultra. Ostatné špecifikácie smartfónu však zatiaľ ostávajú len ako špekulácie rôznych leakerov a tipsterov.

Takúto výbavu by sme mohli čakať

O smartfóne s označením Xiaomi 12 Ultra zatiaľ nevieme veľa. Dôvodom je fakt, že vlastne ani riadne nevieme, či čínsky gigant takýto model predstaví a či sa bude nachádzať i na našom trhu. Napriek tomu môžeme povedať, že ak by takýto model existoval, určite by ho poháňal čipset Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu. Ďalej by sme sa mohli tešiť na 2.2K zahnutý OLED LTPO 2.0 displej. O skvelé výsledky v oblasti fotografií by sa mal postarať vlastný čip s označením Surge od Xiaomi, ktorý sa nachádzal i v predchádzajúcej generácii smartfónu.

Tieto špecifikácie znejú lákavo, no ako to v konečnom dôsledku bude si teraz nedovolíme povedať. Stále môže ísť len o špecifikácie očakávaného modelu z radu Xiaomi MIX 5 a model Xiaomi 12 Ultra môže byť zrušený. Nikto teraz nevie, aký ďalší postup Xiaomi zvolí, a preto nám neostáva nič iné, ako si počkať na oficiálne vyjadrenie.

Očakávate predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12? A čo poviete na špecifikácie údajného Xiaomi 12 Ultra? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close