fbpx
APLIKÁCIE A HRYNávody

Pridajte si vo vašom Androide na domovskú obrazovku vašu obľúbenú webovú stránku ako widget

Pomocou týchto aplikácií môžete pridať webovú stránku na domovskú obrazovku ako widget

Pred niekoľkými dňami sme vás upozorňovali na aplikáciu Notification Shortcuts, ktorá umožňuje pridanie aplikácií do rozhrania notifikačnej lišty. Prípadne vytvorenie skratiek, pomocou ktorých môžete automatizovať vybrané funkcie telefónu. Dnes by sme vás chceli upozorniť na ďalšie šikovné aplikácie, ktoré stoja za povšimnutie.

Pridajte si na domovskú obrazovku vašu obľúbenú webovú stránku ako widget

V súčasnosti, keď chceme byť informovaní o najhorúcejších správach z rôznych spravodajských portálov, tak najčastejšie sa prihlasujeme k odberu notifikácií. Priznajme si, tie sú častokrát otravnými pričom vydavatelia mnohokrát odosielajú tieto upozornenia aj na obsah, ktorý nás nezaujíma. Ako je možné však zostať informovaným, a pritom zredukovať množstvo notifikácií? Na tento problém reagujú aplikácie nižšie, na ktoré by sme radi poukázali.

Prvou z aplikácií je Widgery, ktorú môžete stiahnuť z obchodu Google Play. Hneď na začiatok treba povedať, že dostupnou je ako v bezplatnej, tak aj v platenej verzii.

Widgery: Web Widget
Widgery: Web Widget
Developer: UrySoft
Price: Free+

Ako stiahnete aplikáciu, tak si otvorte pomocou prehliadača Chrome stránku, ktorú by ste chceli pridať na plochu obrazovky. Následne zvoľte nastavenia a možnosť zdieľať. Vyhľadajte potom aplikáciu Widgery.

Potom si otvorte domovskú plochu a chvíľku ju podržte. Následne zvoľte možnosť pridania widgetov a vyhľadajte Widgery. V poslednom kroku stačí už len zvoliť stránku, ktorú chcete pridať na plochu. Zároveň vám dávame do pozornosti, že veľkosť samotného widgetu si môžete prispôsobiť potom, ako ho na domovskej obrazovke podržíte.

Nevýhodou bezplatnej verzie aplikácie je, že obsah musíte manuálne aktualizovať. V prípade platenej verzie, aplikácia je schopnou aktualizovať ho automaticky vo vami zvolenom časovom intervale.

Alternatívnou aplikáciou, ktorá je dostupnou zadarmo a ponúka rovnakú funkciu, je Web Widget, ktorú môžete stiahnuť z odkazu nižšie. Nevýhodou tejto aplikácie je, hoci ponúka rovnakú funkciu vrátane možnosti automatickej aktualizácie obsahu, že nie je nie je tak komfortnou na ovládanie. Dôvodom je, že na to, aby ste sa pohybovali po stránke, tak musíte používať navigačné šípky.

Web Widget
Web Widget
Developer: Dennis Kempf
Price: Free

Samotnú stránku si pridáte tak, že podržíte úvodnú obrazovku a zvolíte možnosť pridania wdigetu. Následne vyhľadajte Web Widget. Potom sa vám otvoria nastavenia aplikácie, kde vložíte stránku, ktorú chcete zobraziť na domovskej obrazovke. Následne už len stačí potvrdiť pridanie widgetu a umiestniť ho.

Rovnako aj v tomto prípade, veľkosť samotného widgetu si môžete prispôsobiť potom, ako ho podržíte na domovskej obrazovke.

Ktorú z aplikácií vyššie uprednostníte vy?  Prípadne, používate iné alternatívne riešenie? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close