SpravodajstvoXiaomi

Príchod Xiaomi Mi 11 Ultra je na spadnutie. Prechádza potrebnými certifikáciami

Najvýkonnejší predstaviteľ modelového radu Xiaomi Mi 11 by mohol byť predstavený už v najbližších týždňoch.

Spoločnosť Xiaomi ešte koncom minulého roka stihla predstaviť svoj prvý model z novej vlajkovej série Xiaomi Mi 11. Prvým predstaviteľom z tohto modelového radu bol práve samotný základný model Mi 11, ktorý ešte stále čaká na predstavenie svojich „súrodencov“. Široká technologická verejnosť už v napätí očakáva príchod ďalších modelov ako Xiaomi Mi 11 Lite, Mi 11 Pro. V neposlednom rade všetci čakáme na najväčší vrchol tejto série – Xiaomi Mi 11 Ultra. Práve tento model má prísť s tými najlepšími technológiami a hardvérom, no doposiaľ nepoznáme presný dátum predstavenia tohto špičkového zariadenia. Najnovšie informácie však naznačujú, že predstavenie by sa mohlo konať v naozaj dohľadnej dobe.

Xiaomi Mi 11 Ultra prešiel potrebnými certifikáciami

O zariadení Xiaomi Mi 11 Ultra sme sa v posledných týždňoch a mesiacoch dozvedeli naozaj obrovské množstvo informácií, ktoré sa častokrát objavili v súvislosti s viacerými internými únikmi. Častým zdrojom informácií sú však aj potrebné certifikačné procesy, ktoré musia smartfóny splniť pred príchodom na trh. Podobná situácia nastala aj v prípade zariadenia Mi 11 Ultra, keďže už dnes je známe, že zariadenie prešlo viacerými kľúčovými certifikátmi. Najnovšie tak zariadenie s označením „M2102K1G“ prešlo certifikačným procesom v ďalekej Indonézii. I keď práve táto certifikácia neodhaľuje bližšie technické špecifikácie, vychádza z nej jeden naozaj kľúčový detail.

xiaomi mi 11 ultra certifikacia
Zdroj: Gizchina.com

Čo nám vlastne táto certifikácia odhalila? Na základe modelového čísla s príponou G („Global“) vieme určiť, že model Xiaomi Mi 11 Ultra uvidíme aj na iných trhoch, ako iba v domácej Číne. Nedostupnosť modelu Mi 11 Ultra mimo čínskeho trhu bola určite v hre, no najnovšia certifikácia z Indonézie nepriamo potvrdzuje dostupnosť tohto zariadenia aj na ostatných trhoch. Splnenie certifikácie zároveň napovedá, že predstavenie zariadenia je naozaj na spadnutie.

Xiaomi Mi 11 Ultra – očakávané špecifikácie

V priebehu februára obletela svet prvá video recenzia zariadenia Xiaomi Mi 11 Ultra, v ktorej boli odhalené viaceré špecifikácie a kľúčové detaily. Stále však išlo o neoficiálnu recenziu, ktorá bola v krátkom časovom úseku odstránená z internetu. Nižšie si však zhrnieme všetky informácie a špecifikácie, s ktorými by mohol model Mi 11 Ultra prísť už v nasledujúcich týždňoch.

xiaomi mi 11 ultra
Zdroj: GSMArena

Zariadenie takmer určite príde s vlajkovým procesorom Snapdragon 888, ktorému bude sekundovať až 12 GB RAM. Veľkou prednosťou zariadenia by mal byť špičkový displej, v tomto prípade 6,81-palcový WQHD+ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Očakáva sa aj špičková fotografická výbava v podobe trojitého zadného fotoaparátu v konfigurácii 50 MP (hlavný snímač) + 48 MP (širokouhlý objektív) + 48 MP (periskop) s 5-násobným optickým priblížením a 120-násobným digitálnym priblížením.

Smartfón s adekvátne vysokou cenou

Očakávame aj ďalšie špičkové technológie, napríklad 5 000 mAh batériu s podporou 67W rýchleho káblového nabíjania. Počítať môžeme aj s podporou 67W rýchleho bezdrôtového nabíjania, či s reverzným 10W  nabíjaním. Budúci majitelia môžu počítať aj s podporou NFC, stereo reproduktormi a certifkáciou IP68. Po prečítaní všetkých špecifikácií je však zrejme každému jasné, že nepôjde o lacný smartfón. Prípadní záujemcovia si takmer určite musia odložiť nemalý balík peňazí.

Zdroj: GSMArena, Gizchina

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close